Povratak kući poslije decenije: Slavija vratila nekadašnjeg kapitena kluba

25.06.2025. 20:55
0
IZVOR: sportdc.net

Nakon kraćeg odmora i stavljanja omladinskog pogona u prvi plan, u FK Slavija se počelo sa pripremom tima za narednu sezonu.

A, prvo ime u sastavu Milana Muminovića biće nekadašnji kapiten Slavije, Marko Perišić. Poslije decenije van svog matičnog kluba Marko Perišić je odlučio da se vrati tamo gdje je sve počelo.

Tridesetčetverogodišnji Perišić dolazi iz Radnika gdje je igrao posljednje dvije sezone. Nije se Perišić dogovorio oko nastavka saradnje sa premijerligašem iz Bijeljine, pa je na nagovor Muminovića ponovo stigao u svoj matični klub.

Perišić je iz Slavije otišao 2014. godine kada je otišao u letonski Spartaks. Nakon toga bio je u Al Ahliju iz Tripolija, pa u Zlate Moravce u Slovačkoj. Nakon Slovačke je bio u austrijskom Kapfenbergu, a onda slijedi povratak u bh. fudbal, prvo u Zrinjski, zatim Čelik, pa sarajevski Olimpik, Leotar i na kraju Radnik.

Slika

Foto: Vanja Radovanović

Komentari 0
Povezane vijesti
Velika potražnja za doskorašnjim Sokolovima: David Maran ima novi klub Velika potražnja za doskorašnjim Sokolovima: David Maran ima novi klub
Ponjarac, Šljivić i Duraković najuspješniji fotografi Ponjarac, Šljivić i Duraković najuspješniji fotografi
Obilježavanje Međunarodnog dana borbe protiv zloupotrebe i nezakonite trgovine droga Obilježavanje Međunarodnog dana borbe protiv zloupotrebe i nezakonite trgovine droga
Najčitanije
  • Sjećanje na Predraga Pekija Lasicu: Čovjek pobjedničkog kova
    17h 12m
    13
  • U Čeljigovićima poginuli beba i majka
    14h 41m
    4
  • Istočni Stari Grad: Dva lica smrtno staradala u saobraćajnoj nesreći
    15h 13m
    0
  • Radnik iz Foče poginuo u Izgorima kod Gacka
    8h 17m
    0
  • Muškarac povrijeđen u saobraćajnoj nesreći stabilno, djevojčica hospitalizovana u UKC u Sarajevu
    10h 28m
    0