Predstavljanje pilot projekta o uvođenju supervizije medicinskih sestara/tehničara u UKC-u

25.04.2022. 12:18
0
IZVOR: glassrpske.com

 Ministarstvo zdravlja i socijalne zaštite Republike Srpske u saradnji sa Fondacijom "Fami", kroz projekat Jačanje sestrinstva u BiH (ProSes) organizuje sutra u Banjaluci predstavljanje pilot projekta "Uvođenje supervizije medicinskih sestara/tehničara u Univerzitetskom kliničkom centru Republike Srpske" i otvaranje edukacije u oblasti supervizije u zdravstvenom sistemu.

Predstavljanje projekta biće održano u Konferencijskoj sali Administrativnog centra Vlade Republike Srpske sa početkom u 10.00 časova, a izjave za medije planirane su u 9.30.

Iz Ministarstva zdravlja i socijalne zaštitet saopšteno je da je cilj ovog projekta stručna podrška zdravstvenim radnicima kako bi efikasnije i efektnije doprinijeli struci i svom profesionalnom razvoju i funkcionisanju, kao i mogućnost da sagledaju svoj rad i otvoreno razgovaraju o problemima i izazovima sa kojima se svakodnevno suočavaju.

- Imajući u vidu specifičnost posla kojim se bave stručnjaci u sistemu zdravstvene zaštite, supervizija bi imala izuzetan značaj za sprečavanje profesionlanog sagorijevanja, psihosomatskih oboljenja uzrokovanih dugotrajnim profesionalnim stresom, kao i povećanje motivacije za posao - ističe se u saopštenju.

Supervizija je profesionalna intervencija koja je neophodna u profesionalnom razvoju onih koji neposredno rade sa ljudima i jedan je od ključnih načina osiguravanja razvoja organizacija i pružanja kvaliteta usluga u području psihosocijalnog rada.

Svrha supervizije je unapređenje kvaliteta zaštite pacijenta u skladu sa osnovnim principima, vrijednostima i standardima usluga u sistemu socijalne, porodične i dječije zaštite i zaštiti najboljeg interesa svakog korisnika, navodi se u saopštenju, prenose Nezavisne.

 

Komentari 0
Povezane vijesti
Drastičan pad odlaska medicinara iz BiH u Njemačku Drastičan pad odlaska medicinara iz BiH u Njemačku
Doktori u Srpskoj i nakon povećanja plata daleko iza kolega u FBiH Doktori u Srpskoj i nakon povećanja plata daleko iza kolega u FBiH
UKC Srpske prvi u BiH uveo mikrotalasnu ablaciju nodusa štitne žlijezde i vrata UKC Srpske prvi u BiH uveo mikrotalasnu ablaciju nodusa štitne žlijezde i vrata
Najčitanije
  • Sjećanje na zločin u Pivi: U jednom danu ubijeno 520 Srba
    1h 47m
    6
  • Reakcija načelnika Kojića na optužbe premijera Minića (VIDEO)
    20h 21m
    2
  • Do kraja godine novi mamograf i magnetna rezonanca u Bolnici “Srbija”
    23h 28m
    4
  • Večeras godišnji koncert učenika Srednje muzičke škole u Istočnoj Ilidži
    23h 2m
    0
  • Centar za kontinuiranu edukaciju medicinskih sestara otvoren danas u Palama
    18h 10m