Preminuo poznati ruski MMA trener

04.07.2020. 12:48
0
IZVOR: Srna

Poznati ruski trener borilačkih vještina (MMA) i odlikovani vojni veteran Abdulmanap Nurmagomedov umro je u 57. godini od posljedica infekcije virusom korona.

-Dragi prijatelji dobio sam danas tužnu vijesti da je umro Abdulmanap Nurmagomedov. U ime svih ljudi u Čečeniji upućujem iskreno saučešće porodici Abdulmanapa Magomedoviča Nurmagomedova- napisao je predsjednik Čečenije Ramzan Kadirov na "Tviteru".

On je dodao da je Nurmagomedov iza sebe ostavio dobro ime i dobru generaciju, prenio je TASS. Nurmagomedov je bio otac i trener Habiba Nurmagomedova, šampiona UFC u lakoj kategoriji.

Habib Nurmagomedov rekao je 22. juna da je njegov otac prebačen u bolnicu u Moskvi u kritičnom stanju usljed komplikacija nakon infekcije virusom korona.

Abdulmanap Nurmagomedov je bio priznati trener Rusije u sambou i glavni trener reprezentacije Republike Dagestan. Odnjegovao je 18 sportista prvaka svijeta, a među njima i rođenog sina Habiba.

Ministar sporta Rusije Oleg Matitsin uputio je izraze saučešća porodici Nurmagomedova, navodi TASS.

Habibu Nurmagomedovu je izraze saučešća uputio i njegov rival iz oktagona Konor Mekgregor.

Komentari 0
Povezane vijesti
Gripa i korona ponovo pune ambulante u Srpskoj Gripa i korona ponovo pune ambulante u Srpskoj
Solaković tvrdi da zna zašto se pojavila epidemija karcinoma: "Bolje da su bacili atomsku bombu nego taj virus" Solaković tvrdi da zna zašto se pojavila epidemija karcinoma: "Bolje da su bacili atomsku b...
U vrijeme korone novac nosili u US Nenada Stevandića (VIDEO) U vrijeme korone novac nosili u US Nenada Stevandića (VIDEO)
Najčitanije
  • Vremeplov - U velikom požaru na Baščaršiji izgorjelo 1.600 srpskih dućana
    2h 5m
    3
  • Željko Pržulj – Vladika (odlomak)
    57m
    0
  • Motociklista sa Pala teško povrijeđen u saobraćajnoj nezgodi
    10h 44m
    0
  • Emanuel Žofre ima najbolje šanse da bude naredni visoki predstavnik u BiH
    8h 5m
    0
  • Šmit potvrdio njemačkim dnevnim novinama da podnosi ostavku
    23h 34m
    4