Prikupljen novac za liječenje šestogodišnjeg Igora iz Srpca

10.11.2025. 08:44
0
IZVOR: glassrpske.com

Humanitarna akcija za šestogodišnjeg Igora Gužvića iz Srpca, dječaka koji boluje od autizma, uspješno je završena za nešto više od dvije sedmice, jer je prikupljen cjelokupan iznos potreban za nastavak njegovih terapija.

Kako je potvrdila Igorova majka Zdravka Gužvić, prikupljeno je ukupno 12.400 KM, što će omogućiti da njen sin nastavi liječenje i terapije koje nabavljaju iz Rusije.

- Želim da zahvalim svima koji su učestvovali u akciji. Mnogo ljudi se odazvalo i ja sam neizrecivo srećna i ponosna što su ponovo pokazali veliko srce. Ovaj novac omogućiće da Igor nastavi sa terapijama i kontrolama i da ne prekidamo liječenje - poručila je Zdravka.

Dodala je da je akciju pokrenulo Udruženje građana "C.E.Z.A.R." iz Srpca, kojem je posebno zahvalna na podršci.

Igor je do sada primio osam terapija iz Rusije, od ukupno deset planiranih, a svaka od njih košta oko 1.800 evra. Terapija se prima dva mjeseca, nakon čega slijedi pauza u trajanju od dva mjeseca, dok se kontrole obavljaju u Beogradu. Osim toga, Igor pohađa i privatne terapije u Banjaluci, kao i tretmane u Udruženju roditelja i djece sa posebnim potrebama "Izvor", dok u vrtiću ima svog asistenta, čije troškove snosi Fond zdravstvenog osiguranja Republike Srpske.

Zdravka ističe da su dosadašnje terapije dale ohrabrujuće rezultate.

- Igor je sada mnogo smireniji, voli biti sa drugovima u vrtiću, aktivniji je i samostalniji u svakodnevnim radnjama. Još nema govor i razumijevanje, ali napredak je vidljiv i to nam daje nadu. Oštećeni su mu nervni centri i nema garancije o potpunom oporavku, ali mi se ne predajemo - istakla je Zdravka.

Direktorica Udruženja građana "C.E.Z.A.R." Tanja Šnjegota zahvalila je svim ljudima koji su učestvovali u akciji.

- Sve je počelo na našem jesenjem maskenbalu, gdje smo započeli prikupljanje sredstava, a potom smo poziv uputili putem društvenih mreža. Odziv je bio izuzetno dobar i presrećni smo što smo uspjeli da prikupimo potreban iznos - istakla je Šnjegota.

Komentari 0
Povezane vijesti
Jovana je prva Srpkinja koja će primiti rusku vakcinu protiv raka Jovana je prva Srpkinja koja će primiti rusku vakcinu protiv raka
Pale: Uručena pomoć porodici junaka sa Košara Pale: Uručena pomoć porodici junaka sa Košara
Broj smrtnih slučajeva od raka u porastu do 2050. godine Broj smrtnih slučajeva od raka u porastu do 2050. godine
Najčitanije
  • Major Jezdimir Dangić - Dražin čovjek u Istočnoj Bosni
    11h 48m
    27
  • Mika Antić nam je ostavio najljepši recept za sreću u novoj godini
    11h 44m
    28
  • Zbog sudara tri automobila obustavljen saobraćaj preko Romanije
    6h 50m
    3
  • U Istočnom Sarajevu uhapšeno lice za kojim se tragalo zbog pokušaja ubistva
    12h 2m
    0
  • Recept za posnu pitu (VIDEO)
    4h 47m
    0