Promocija kampanje o opasnostima vatrenog oružja u Istočnom Novom Sarajevu (FOTO)

17.08.2023. 10:59
0
IZVOR: katera.news

Policijski službenici Policijske uprave Istočno Sarajevo podijeli li su danas na Trgu Republika Srbija u Istočnom Novom Sarajevu promotivni materijal o opasnostima zloupotrebe vatrenog oružja, s ciljem podizanja svijesti građana da zloupotreba vatrenog oružja uvijek dovodi do teških posljedica.

Osim toga, kako je potvrdila Vesna Stokanović, portparol Policijske uprave Istočno Sarajevo, dovodi i do ozbiljnih zakonskih sankcija.

- Zakon predviđa kaznu od pet godina za nelegalno držanje oružja, ali i novčanu kaznu i kaznu zatvora od jedne godine za one koji na javnom mjestu nose vatreno oružje, koje nije dozvoljeno građanima – navela je ona.

  • Slika
  • Slika
  • Slika
  • Slika
  • Slika
  • Slika
  • Slika
  • Slika
  • Slika
  • Slika

Foto: katera.news

Stokanovićeva ističe da evidentirani slučajevi u Republici Srpskoj tokom 2022. godine pokazuju da je problem zloupotrebe vatrenog oružja sveprisutan.

- Evidentirana su četiri ubistva, jedno nehatno lišenje života, 11 krivičnih djela razbojništva, te 25 slučajeva izazivanja opšte opasnosti. Osim toga, evidentirano je 77 slučajeva nasilja u porodici, gdje su počinioci krivičnih djela koristili oružje – navela je ona.

Kako kaže, potrebno je da građani i policija zajedno ozbiljno pristupe rješavanju problema.

- Pozivamo građane da sve informacije o nelegalnom oružju prijave na besplatan broj 122 ili u najbližu policijsku stanicu – apelovala je Stokanovićeva.

Kampanja, koju realizuje Ministarstva unutrašnjih poslova Republike Srpske i Mreže žena „MUP RS-RS WPON“, uz podršku UNDP-a u BiH, trajeće deset dana.

Komentari 0
Povezane vijesti
Paljani pobjednici FIBA turnira u uličnom basketu u Trnovu Paljani pobjednici FIBA turnira u uličnom basketu u Trnovu
U ponedjeljak nastavak suđenja optuženom za udes u kojem je poginuo novinar Goran Maunaga U ponedjeljak nastavak suđenja optuženom za udes u kojem je poginuo novinar Goran Maunaga
Da li su rode na Romaniji posljedica klimatskih promjena? Da li su rode na Romaniji posljedica klimatskih promjena?
Najčitanije
  • ViK Istočno Sarajevo: Apel za potrošače
    8h 27m
    2
  • Rogatičanin Nebojša Erić od drveta stvara što očima vidi
    7h 9m
    0
  • Ugašena četiri požara, izgorio pomoćni objekat u Baltićima u Sokocu
    10h 3m
    0
  • Kalinovačka olimpijada "Gvozno-Moba-Ozon 2025"
    9h 3m
    0
  • Milan Kadlec porazio protivnika iz Crne Gore
    10h 14m
    0