Prva senzacija na Mundijalu, Saudijska Arabija zaustavila Mesija i društvo

22.11.2022. 14:14
0
IZVOR: nezavisne.com

Prvo veliko iznenađenje na Svjetskom prvenstvu u Kataru priredila je Saudijska Arabija koja je u provom meču Grupe C senzacionalno savladala Argentinu 2:1.

Fantastičan meč vidjeli smo na otvaranju Grupe C i Saudijska Arabija, kao veliki autsajder, savladala je Argentinu, koja je jedan od favorita za osvajanje popularne Boginje.

Prvo poluvrijeme je pripalo Argentini koja je povela golom Lionela Mesija iz penala u devetom minutu. Nevjerovatan je podatak da su nakon intervencije VAR-a Argentincima u prvom poluvremenu poništena čak tri pogotka. Na odmor se otišlo minimalnom prednošću, iako su Mesi i društvo mogli da vode mnogo ubjedljivije.

Na poluvremenu, kao da su Argentinci zaboravili da igraju fudbal. Saudijska Arabija je bila mnogo argesivnija i mnogo više su trčali. Sve to je urodilo plodom u prvih osam minuta kada su postigli dva gola. Prvo je Al Šehri izjednačio u 48. minutu, a potpuni preokret je u 53. minutu donio Al Davsarija.

Do kraja meča vidjeli smo dobru igru Saudijske Arabije i jalove napade Argentine, ali golova više nije bilo.

Piše: Vladimir Grbić