Putin potpisao ukaz: Rusija će imati svoju Evroviziju

04.02.2025. 12:58
3
IZVOR: sputnikportal.rs

Ruski predsjednik Vladimir Putin naložio je da se muzičko takmičenje Intervizija, analogno Evroviziji, održi 2025. godine.

Za predsjednika Organizacionog komiteta takmičenja imenovan je potpredsjednik Vlade Ruske Federacije Dmitrij Černišenko, koji je bio na čelu organizacionog komiteta Olimpijade u Sočiju 2014. godine.

Zamjenik šefa kabineta Putinove administracije Sergej Kirijenko biće predsjednik nadzornog odbora takmičenja.

Prema uredbi, Intervizija se održava „radi daljeg razvoja međunarodne kulturne i humanitarne saradnje“. Očekuje se da će takmičenje biti održano u Moskvi i Moskovskoj oblasti.

Takmičenje Intervizije održano je 1970. i 1980. godina u zemljama socijalističkog bloka. Šefica ruskog Ministarstva kulture Olga Ljubimova predložila je da se u nju vrati u novembru 2023. godine.

U decembru ove godine ruski premijer Mihail Mišustin potpisao je naredbu o izdvajanju 600 miliona rubalja za održavanje Intervizije u Sankt Peterburgu.

Saopšteno je da su Azerbejdžan, Kina, Uzbekistan, Kazahstan i Bjelorusija izrazili interesovanje za učešće na takmičenju.

Komentari 3
  • Generic placeholder image
    krkan 04.02.2025. 17:34
    Romanijo, goro od Junaka
  • Generic placeholder image
    Realista 04.02.2025. 16:59
    Već zamiṣ̌jam Dragišu Ćorsovića Kako iz paljanskog studija RTRS izvještava nag tečnom ruskom o broju bodova
  • Generic placeholder image
    Dren 04.02.2025. 14:23
    Mišljenja sam da Ado Gegaj treba nas da predstavlja...
Povezane vijesti
Ranka Simović i Milica Lučić o svom boravku u Rusiji Ranka Simović i Milica Lučić o svom boravku u Rusiji
Čudotvorna ruska ikona stigla u Srbiju, veliki broj vjernika dočekao svetinju Čudotvorna ruska ikona stigla u Srbiju, veliki broj vjernika dočekao svetinju
Božović potpisao Sporazum o bratimljenju sa ruskim gradom Šuje Božović potpisao Sporazum o bratimljenju sa ruskim gradom Šuje
Najčitanije
  • U „Šumama“ šestorica direktora ostaje bez fotelja
    9h 15m
    0
  • Politika u obrazovanju: sposobni ili podobni?
    10h 20m
    0
  • Obavještenje o prekidu električne energije
    14h 15m
    0
  • Hrvatski zločini u selima Drakulić, Motike i Šargovac
    13h 56m
    0
  • Profesori i rektori priznali prodaju lažnih diploma
    7h 47m
    0