"Randori" osvojio devet medalja u Vitezu

07.06.2021. 15:35
0
IZVOR: Katera

U Vitezu je proteklu subotu, 5. juna, održano Prvenstvo BiH za kadete i mlađe pionire na kojem su učestvovali i takmičari Džudo kluba „Randori“.

U konkurenciji od preko 60 klubova, Džudo klub "Randori" osvojio je devet medalja.

Džudista ovog kluba Jan Marković postao je prvak BiH, savladavši u klupskom finalu Dragoljuba Taušana.

Slika

U konkurenciji mlađi pioniri ispod 46 kg zlatom se okitio Jan Marković, srebrni su bili Dragoljub Taušan u kategoriji ispod 46 kg i Aleksa Curović u kategoriji iznad 60 kg, dok su Vojin Lalović u kategoriji iznad 60 kg i Mila Jovičić u kategoiji ispod 48 kg osvojili srebro.

U ukupnom plasmanu za mlađe pionire „Randori“ je osvojio treću poziciju.

U konkurenciji kadeti ispod 60 kg Uroš Mačar je osvojio srebro, kao i Lazar Ždrale u kategoriji ispod 66 kg.

Darko Topalović se okitio bronzanom medaljom u kategoriji ispod  66 kg, a Strahinja Škrba u kategoriji ispod  50 kg.