Republički štab donio nove odluke

23.04.2021. 14:21
0
IZVOR: Glas Srpske

Republički štab za vanredne situacije danas je donio Zaključak o sprovođenju mjera za reagovanje na pojavu bolesti izazvane virusom korona u Republici Srpskoj kojim je od danas dozvoljen rad skijalištima i skijaškim centrima.

Takođe, Republički štab odlučio je da od ponedjeljka, 26. aprila dozvoli rad pozorišta.

Republički štab za vanredne situacije usvojio je Zaključak o donaciji Nestle Adriatic BH d.o.o. BiH te dao saglasnost da se donacija od 37.240 švajcarskih franaka, utvrđena od strane Savjeta ministara, uplati Institutu za javno zdravstvo Republike Srpske u svrhu nabavka vakcina i vakcinalnog materijala potrebnog za imunizaciju.

Republički štab za vanredne situacije zadužio je Institut da u skladu sa pozitivno pravnim propisima realizuje predmetnu donaciju i da o istom informiše Republički štab.

Republički štab za vanredne situacije na današnjoj sjednici razmatrao je epidemiološku situaciju u Republici Srpskoj.

- U pogledu epidemiološke situacije, u trećoj smo sedmici manjeg broja ukupno zaraženih.Istovremeno, u padu je i broj lica koja su hospitalizovana u zdravstvenim ustanovama - saopšteno je iz Vlade Srpske.

Komentari 0
Povezane vijesti
Srpska još nije nabavila serum protiv zmijskog otrova Srpska još nije nabavila serum protiv zmijskog otrova
Do kraja godine rok za legalizaciju oružja bez pravnih sankcija Do kraja godine rok za legalizaciju oružja bez pravnih sankcija
Srpska bogatija za 33 bebe Srpska bogatija za 33 bebe
Najčitanije
  • Kako je nestao drevni srpski Dubrovnik
    20h 23m
    34
  • Saša Zoranović - Kvrguša koja ga je odvela među top 10 kuvara svijeta
    17h 2m
    0
  • Razmatra se opcija da Dodik bude kandidat za predsjednika Srbije nakon Vučića?
    23h 9m
    13
  • Diana Budisavljević - Srpski anđeo
    4h 31m
    0
  • Nezamislivo ukusan: Recept za posnu pitu
    16h 10m
    1