Roditelji malene Minje javili najljepše vijesti (FOTO)

28.04.2021. 12:04
0
IZVOR: srpskainfo

Minja Matić, djevojčica kojoj je odmah po rođenju dijagnostikovana teška bolest spinalna mišićna atrofija tip 1, primila je 24. januara terapiju za koju su Srbija i region neumorno skupljali novac mjesecima.

Ona je uspjela da stigne u Los Anđeles po svoju šansu, lijek zolgensmu, koji je najskuplji na svijetu.

Njeni roditelji su još tada pričali kako će Minja iz cijele priče izaći kao najveći pobjednik života.

I zaista, njihov san postaje konačno java. Mala heroina je veliki borac, a sada je jača nego ikada. 

Na društvenim mrežama je objavljen video-snimak male Minje na kojoj se vidi njen efekat tri mjeseca nakon primanja lijeka zolgensma. Vidi se da ona sama sjedi, da se igra sa lopticama, da je sada ona potpuno drugačija beba, s obzirom na to da nije mogla da pomjera ni vrat ni nogice, piše Kurir.

Uz video-snimak objavljen je tekst koji kao da izgovara ova malena heroina:

– Za sve vas koji ste bili uz mene, za sve koji ste vjerovali da ću uspjeti, za sve vas koji ste postali dio moje velike armije ogromna ljubav i zahvalnost. Svakog dana mama se sve više smije, a tata, tata samo zažmuri, a oči se ispune srećom. Ljubav mojih roditelja i vjera da ću uspeti je moj pokretač. Iz dana u dan sam sve jača, moji roditelji puni nade, a ja voljena, nasmejana i spremna za život – piše u objavi. 

Podsjećamo, Sofija Markuljević (2), djevojčica koja je prva cijelu Srbiju i region podigla na noge, prije 10 dana je konačno stigla kući nakon primljenog lijeka zolgensma. Njen napredak je i više nego vidljiv. Ona sjedi, igra se, radi sve što do sada nije mogla. Pred njom je dug proces rehabilitacija, ali je najteži period prošla. 

  • Sofija se vratila kući
    19.04.2021. 15:02

    Djevojčica koja je ujedinila Srbiju, Sofija Markuljević (2) vratila se u svoj dom poslije skoro osam mjeseci koje je provela u Los Anđelesu.- Pre dva sata smo ušli u kuću jer nam je kasnio let i...

Region
Sofija se vratila kući

 

Komentari 0
Povezane vijesti
Novi veliki korak - da se ruska vakcina protiv raka prima i u Srbiji Novi veliki korak - da se ruska vakcina protiv raka prima i u Srbiji
Peti oktobar 25 godina kasnije - dan koji je promijenio Srbiju Peti oktobar 25 godina kasnije - dan koji je promijenio Srbiju
Ruska strana predložili rješenje za spas NIS-a Ruska strana predložili rješenje za spas NIS-a
Najčitanije
  • Firma „Konstrukcije Monting“ zapošljava radnike u stalni radni odnos
    13h 1m
    0
  • Podvarak sa koljenicom i čvarcima
    7h 33m
    0
  • Na današnji dan Crna Gora objavila rat Turskoj
    14h 37m
    4
  • Zaboravljeni srpski moreplovci
    6h 7m
    2
  • Koncert Peđe Jovanovića u Palama 14. oktobra
    8h 52m
    0