Rogatičani uspješni na MOSI „Nova Varoš 2022“

22.07.2022. 18:00
0
IZVOR: 058.ba

Prema informacijama koje pristižu sa MOSI „Nova Varoš 2022“ sportisti koji na ovoj velikom manifestacije mladosti i sporta brane boje opštine Rogatica postižu očekivane rezultate.

To se prije svega odnosi na košarkaše i rukometašice.

Košarkaši, predvođeni najboljim sportistom opštine Nemanjom Okiljewvićem, pobijedili su ekipu Sjenice sa 69:42 i Višegrada sa 47:18 i već su na pragu finala i jedne od medalja.

Slično je i sa rukometašicama. One su Prijepolje dobile za „zelenim stolom“ sa 10:0 (parporfe), a u drugoj utakmici pobijedile su Pljevlja sa 26:16 i na putu su do neke od medalja.

Što se tiče atletičara Ivan Ćebić već je obezbijedio medalju u bacanju diska hicem od 41,01 metara. U skoku u dalj Ivana Ikonić je 7, Kristina Popović 6 u bacanju kugle sa rezultatom 10,86, Anja Bojat je na 10 mjestu u skoku u dalj sa 3,77, Andrej Ćebić je 12-ti u trci na 400 metara itd.

Prema očekivanju poznavalaca prilika uopšte u fudbalu u Rogatici, podbacili su takmičari u malom fudbalu. Do sada su igrali dvije utakmice i obje izgubili. Od Nove Varoši sa 3:2 i Pljevalja sa 1:6.

Igre pod Zlatarom ostaće u sjećanju i Rogatičanina Slaviše Vukašinovića-Kacija. Našao se među 8 laureata Povelje za dugogodišnji doprinos afirmaciji MOSI.