Ruska i ukrajinska delegacija stigle u Istanbul

29.03.2022. 09:52
0
IZVOR: Srna

Ruska i ukrajinska delegacija stigle su danas u Istanbul na prve direktne razgovore u posljednje više od dvije sedmice.

Domaćin razgovora biće turski predsjednik Tajip Erdogan, a razgovori su počeli u 9 časova po srednjoevropskom vremenu, prenio je BBC.

Ukrajinsku delegaciju predvode ministar odbrane Oleksij Reznikov i šef predsjedničke kancelarije Mihail Podoljak, koji su rekli da im je cilj prekid vatre, ali da su skeptični kada je riječ o rezultatima.

Portparol Kremlja Dmitrij Peskov rekao je da u razgovorima do sada nije bilo suštinskog napretka, ali da je važno da oni budu nastavljeni lično.

Predsjednik Ukrajine Vladimir Zelenski u noćašnjem obraćanju javnosti zatražio je da svjetske sile pojačaju sankcije Rusiji, uključujući uvođenje naftnog embarga.

Komentari 0
Povezane vijesti
Ruska strana predložili rješenje za spas NIS-a Ruska strana predložili rješenje za spas NIS-a
Anđela Pržulj iz Trnova na stručnoj praksi na državnom univerzitetu u Ivanovu Anđela Pržulj iz Trnova na stručnoj praksi na državnom univerzitetu u Ivanovu
Ruski naučnici liječe tuberkulozu sa mješavinom od 14 biljaka Ruski naučnici liječe tuberkulozu sa mješavinom od 14 biljaka
Najčitanije
  • Strašna nesreća na auto-putu: Poginule majka i beba iz BiH
    6h 46m
    0
  • Na današnji dan umrla Milunka Savić
    10h 58m
    0
  • Peti oktobar 25 godina kasnije - dan koji je promijenio Srbiju
    10h 53m
    4
  • U Čaklama sutra parastos ubijenim srpskim borcima
    7h 50m
    1
  • Stradanje hercegovačkih Srba u Velikom ratu: Teror koji su pokušali da zataškaju
    11h 8m
    5