Sa tržišta BiH povučen kineski fen za kosu

02.12.2022. 10:11
0
IZVOR: srna.rs

Sa tržišta BiH povučen je ručni fen za kosu tip "GW-685" porijeklom iz Kine zbog opasnosti da bi njegovom upotrebom moglo doći do strujnog udara, saopšteno je iz Agencije za nadzor nad tržištem BiH.

Riječ je o fenu za kosu čije je proizvođač nepoznat, a potrošačima koji su ga kupili preporučuje se da ga ne koriste i vrate u trgovinu.

Ovaj proizvod predstavlja opasnost od strujnog udara, jer uređaj nije propisno označen, uputstvo za upotrebu nije isporučeno, a njegova ulazna snaga je mnogo manja od nazivne.

Fen je opasan jer je površina poprečnog presjeka provodnika u napojnom kablu manja od dozvoljenog minimuma, te nije usklađen sa naredbom o električnoj opremi namijenjenoj za upotrebu unutar određenih naponskih granica i sa standardom BAS EN 60335-2-23:2007 + A1:2010 + A11:2012 + A2:2016.

Nadležna inspekcija naložila je mjeru povlačenja sa tržišta i uništenja opasnih proizvoda, te obavještavanja potrošača o rizicima i načinu vraćanja, navode iz Agencije.

Komentari 0
Povezane vijesti
Tramp predložio Ronalda Džonsona za ambasadora u BiH Tramp predložio Ronalda Džonsona za ambasadora u BiH
U četvrtak izricanje dugostepene presude Ramizu Durakoviću U četvrtak izricanje dugostepene presude Ramizu Durakoviću
Šmit potvrdio njemačkim dnevnim novinama da podnosi ostavku Šmit potvrdio njemačkim dnevnim novinama da podnosi ostavku
Najčitanije
  • Aktivan broj 1435 za liječenje Milke Ilišković iz Istočnog Sarajeva
    11h 29m
    1
  • Najveća kazna za saobraćajnu nesreću u Srpskoj: Kujović pravosnažno osuđen!
    13h 46m
    7
  • Božović: SDS je nekada vodio psihijatar, a danas njegovi pacijenti
    13h 51m
    0
  • Policija traga za dva muškarca zbog pokušaja ubistva na Vracama
    18h 3m
    0
  • Potvrđena optužnica zbog razbojništva u Palama
    14h 16m
    0