Sedam pripadnika Oružanih snaga BiH pozitivno na virus

11.04.2020. 13:15
0
IZVOR: Srna

Sedam slučajeva virusa korona potvrđeno je u Oružanim snagama BiH, a 102 pripadnika su u samoizolaciji, saopšteno je iz Ministarstva odbrane u Savjetu ministara.

Oružane snage su angažovane na devet graničnih prelaza, gdje su instalirani šatorski objekti, opremljeni sa kompletima vojničkih kreveta i u kojima su izvršene mjere dezinfekcije, dezinsekcije i deratizacije, sa uspostavljenim mjerama obezbjeđivanja i čuvanja šatorskih naselja.

Pripadnici Oružanih snaga su angažovani na 24 lokacije na kojima je sedam kontejnera, 37 velikih i 15 malih šatora i 1.037 kreveta, a u fazi je priprema za angažovanje resursa na još 13 lokacija.

– Od 20. marta do juče civilnim strukturama je odobreno ukupno 28 kontejnera, 53 šatora, te 1.706 kreveta – istaknuto je u saopštenju.

Pomoć je upućena opštinama i gradovima Čapljina, Livno, Brčko, Banjaluka, Goražde, Nevesinje, Bileća, Zenica, Čitluk, Bijeljina, Orašje, Mostar, Ljubinje, Gacko, Travnik, Žepče, Lopare, Brod, Pelagićevo, Vlasenica, Kanton Sarajevo, Jablanica, te Republičkom štabu za vanredne situacije i Republičkoj upravi Civilne zaštite.

Komentari 0
Povezane vijesti
Pripadnik SIPE uhapšen zbog zloupotrebe položaja Pripadnik SIPE uhapšen zbog zloupotrebe položaja
U BiH emituje se ukupno 156 radijskih programa U BiH emituje se ukupno 156 radijskih programa
Sa tržišta povučen svjetlosni lanac iz Kine Sa tržišta povučen svjetlosni lanac iz Kine
Najčitanije
  • U ponedjeljak neradni dan povodom obilježavanja dana državnosti Srpske i Srbije
    14h 0m
    1
  • Pripadnik SIPE uhapšen zbog zloupotrebe položaja
    14h 45m
    2
  • Sjećanje na velikog srpskog slikara Uroša Predića
    15h 53m
    0
  • Odličan nastup Erića u sprintu na Zimskim olimpijskim igrama u Italiji
    13h 35m
    0
  • Berjan: Stečajna mafija u službi Miće Kraljevića
    11h 36m
    1