Šeranić: Povećanje plata medicinskim sestrama, postoji mogućnost povećanja naknada za dežurstva i noćni rad

12.12.2024. 16:00
3
IZVOR: srna.rs

Ministar zdravstva i socijalne zaštite Republike Srpske Alen Šeranić rekao je da, osim povećanja plata medicinskim sestrama naredne godine za 100 KM, postoji mogućnost da zdravstvenim radnicima bude povećana i naknada za dežurstva i noćni rad.

 

Šeranić je rekao novinarima u Banjaluci da će za povećanje plata medicinskim i višim medicinskim sestrama biti potrebno izdvojiti 14 miliona KM.

On je naveo da su sindikati imali zahtjeve za linearnim povećanjem plata svim radnicima u zdravstvu, ali da Vlada zbog ograničenih resursa nije bila u mogućnosti da prihvati ovakve inicijative.

- Resorno ministarstvo će dalje nastaviti rad sa sindikatima i vidjeti na koji način može da ispuni ono što je najpotrebnije zdravstvenim radnicima u trenutku kada se to od nas bude zahtijevalo - istakao je Šeranić.

Komentarišući stav predstavnika sindikata zdravstva koji su izrazili nezadovoljstvo ovim povećanjem plata, Šeranić je rekao da su sindikati imali svoje zahtjeve koji nisu u potpunosti ispunjeni, zbog čega nisu zadovoljni.

- Svi bismo bili najsrećniji da možemo linearno povećati plate svima, ne samo u zdravstvu već i u svim drugim branšama u okviru javnog sektora, ali moramo biti realni i vidjeti šta su mogućnosti - rekao je Šeranić.

On je naveo da će i dalje biti rađene procjene i da će se shodno prihodovnoj strani razmišljati i o rashodovnoj, ističući da će resorno ministarstvo biti otvoreno za razgovore o svim pitanjima sindikata.

Šeranić je rekao da će Narodna skupština Republike Srpske u ponedjeljak, 16. decembra, na posebnoj sjednici razmatrati Prijedlog zakona o izmjenama Zakona o platama zaposlenih lica u javnim ustanovama u oblasti zdravstva Republike Srpske.

Komentari 3
  • Generic placeholder image
    Dr 13.12.2024. 15:04
    Možda ministar nije svjestan da su plate konobara bar 2000 KM, a doktora opšte prakse 1800 KM i medicinskih sestara i tehničara, sa 20 godina radnog staža, 1400 KM, sa uračunatim regresima i toplim obrocima (koji ne postoje zapravo). Pa, onda neka nam ministar objasni kakve su dalje nade da se bilo ko u budućnosti bavi medicinom? Ili, možda ministar jeste svjestan?
  • Generic placeholder image
    Krle 13.12.2024. 13:46
    Doktorima,medicinskom osoblju trebalo je davno ići sa povećavanjem plate, rade odgovoran i složen posao i bez njih se ne može ni življeti a ni umrijeti. Žalosno je da političari i demagozi imaju veće plate od hirurga, spcijalista raznih grana medicine. Nebriga o ovom dovela je do situacije da zbog boljih plata i uslova rada odlaze u zdrastvene ustanove Federacije. Ako se ovakav loš trend nastavi, ostaćemo bez neophodnog kadra pa se možemo svi kolektivno slikati.
  • Generic placeholder image
    Nus pojava 12.12.2024. 16:36
    Šeranicu ništa nam se ne smaklo prije tebe , DZ I ,N, S pozivam 39 × niko se ne javlja na tl plati ljude da rade!!!
Povezane vijesti
Na državnim jaslama mjesečno 58 novih radnika Na državnim jaslama mjesečno 58 novih radnika
Danas isplata naknada korisnicima iz oblasti boračko-invalidske zaštite i socijalnih davanja Danas isplata naknada korisnicima iz oblasti boračko-invalidske zaštite i socijalnih davanja
U Srpskoj rođeno 12 beba U Srpskoj rođeno 12 beba
Najčitanije
  • Na Palama naredna dva dana dobra zabava na otvorenom
    10h 14m
    5
  • Momo Kapor o Hilandaru
    7h 41m
    2
  • Cisterna eksplodirala nakon udesa, zatvoren auto-put
    14h 59m
    0
  • Minić vraća mandat?
    13h 9m
    0
  • Na današnji dan rođena Diana Budisavljević
    16h 9m
    3