Šeranić: Za sada nije u planu zatvaranje škola

21.10.2020. 19:16
2
IZVOR: ATV

U Republici Srpskoj u ovom trenutku neće biti zatvarane škole i ostale obrazovne ustanove, jer nisu mjesto prenosa virusa korona, rekao je ministar zdravlja i socijalne zaštite Republike Srpske Alen Šeranić i poručio da je zdravstveni sistem Srpske stabilan.

-Škole nastavljaju da rade u ritmu u kojem su do sada radile. Pratimo situaciju i, ako se i pojavi virus u određenoj školi preduzimaćemo mjere konkretno za tu školu, a ako se COVID-19 pojavi u više škola onda ćemo razmišljati o drugačijem modelu nastave -  rekao je Šeranić za Radio Republike Srpske.

Iako škole nisu bili mjesta prenosa virusa, kaže Šeranić, nadležne institucije prate situaciju u obrazovnim ustanovama i nema mjesta panici kada je najmlađa populacija stanovništva u pitanju.

On ukazuje da je pandemija virusa korona, možda, usporila određene projekte u zdravstvu, ali da ih nije zaustavila - od rekonstrukcije bolnice u Gradišci, izgradnje bolnice u Doboju, ali i nastavka rekonstrukcije i izgradnje modernog kliničkog centra.

-Bez obzira na sve, zdravstveni sistem u Srpskoj je stabilan. Danas u Republici Srpskoj svi imaju zdravstveno osiguranje. Pružiće vam se zdravstvena zaštita. Opremili smo zdravstveni sistem i spremni smo za pandemiju. Do nas je samo da budemo solidarniji i da pomognemo jedni drugima - naglasio je Šeranić.

Kada je riječ o novim mjerama Republičkog kriznog štaba, Šeranić je rekao da one nisu donesene kako bi se nekome naštetilo, već da bi se sačuvalo zdravLje pojedinca, a samim tim i cijelog društva.

-Procijenili smo da ciljano reagujemo na ono što nam se dešava i što prenosi virus. To su upravo okupLjanja na svadbama, rođendanima i različite vrsta proslava. Vrijeme nije za to. Vrijeme je da se okupimo u krugu porodice i da čuvamo sebe i svoje najbliži - rekao je Šeranić.

On je dodao da je ključno da škole i poslovni subjekti nisu bili mjesto prenosa virusa.

Šeranić istakao je i značaj dvodnevnog sastanka epidemiologa koji se održava u Tesliću, a koji je organizovan zajedno sa Svjetskom zdravstvenom organizacijom, naglasivši da su dosadašnja iskustva i domaćih, ali i svjetskih stručnjaka koji učestvuju, ključna kako bi se posljedice COVIDA-19 svele na minimum. 

 

Komentari 2
  • Generic placeholder image
    Pametan čovjek 22.10.2020. 10:01
    Ja mislim da trebamo slušati ovog Miloša. Pametan neki čovjek. Krizni štab plače za njim
  • Generic placeholder image
    Miloš 21.10.2020. 21:19
    Ti si tako mi Boga na nekim drogama,kakvo zatvaranje škola,pa i prije su djeca bila prehladjena,nisu se nikad testirala na ove gluposti. Koliko je prošle zime bilo samo upala pluća na Palama i bolesnih,al vi culi od,kineza za koronu i eto ga.
Povezane vijesti
Sutra počinje drugi upisni rok u srednje škole Sutra počinje drugi upisni rok u srednje škole
Šeranić: Značajna uloga Crvenog krsta Šeranić: Značajna uloga Crvenog krsta
Solaković tvrdi da zna zašto se pojavila epidemija karcinoma: "Bolje da su bacili atomsku bombu nego taj virus" Solaković tvrdi da zna zašto se pojavila epidemija karcinoma: "Bolje da su bacili atomsku b...
Najčitanije
  • To nisu bili ljudi, već zvijeri: Stradanje braće Petra i Pavla
    3h 16m
    13
  • Na današnji dan umro Branko Radičević - poeta neprolazne mladosti
    10h 49m
    0
  • Gori deponija u Krupačkim stijenama
    13h 29m
    9
  • Ljudski nemar izazvao požar na deponiji otpada u Krupačkim stijenama
    13h 7m
    5
  • Bjelica: Požar stavljen pod kontrolu
    12h 11m
    4