Si: Nastaviti stratešku saradnju Pekinga i Moskve i naredne godine

31.12.2022. 11:38
1
IZVOR: srna.rs

Kineski predsjednik Si Đinping naveo da je spreman da naredne godine nastavi da održava bliske kontakte sa ruskim kolegom Vladimirom Putinom i radi na produbljivanju sveobuhvatne strateške saradnje dvije zemlje.

- Spreman sam da održavam bliske kontakte sa predsjednikom Putinom i da vodim naše zemlje ka produbljivanju sveobuhvatne strateške i praktične saradnje u različitim oblastima za dobrobit naroda dvije zemlje - naveo je Si u novogodišnjem telegramu ruskom kolegi Vladimiru Putinu.

Kineski predsjednik je istakao da dvije zemlje mogu naći nove mogućnosti za rast i međusobne odnose 2023. godine, prenosi kineske državna televizija.

Putin je juče čestitao Siju Novu godinu i izrazio uvjerenje da će saradnja između zemalja dostići nove visine.

Ruski lider je istakao da su u protekloj godini odnosi sveobuhvatnog partnerstva i strateške saradnje Rusije i Kine nastavili da jačaju i pokazali visoku dinamiku i otpornost na spoljne izazove.

Komentari 1
  • Generic placeholder image
    Vjest do moga 31.12.2022. 13:17
    Kopaju Kinezi tunel do Istocnog Sarajeva da spoje Ruse i Srbe.
    Na ulazu u tunel ih svesrdno docekuje redakcija katere sa svim lentama i usplahireno poju vasruskim dobrodoslicu osloboditeljima od satanista , lgbt populacije i naravno povampirenih nacista dok se petokraka sa srpom i cekicem vije pobjedonosno.
    Aman zaman - kud ste krenuli braco Srbi pored svoje zemlje, imena i slobode!
Povezane vijesti
Studenti iz Srpske učesnici Ljetnog univerziteta u Rusiji Studenti iz Srpske učesnici Ljetnog univerziteta u Rusiji
Paljanka Maja Jelić o životu i studiranju u Sankt Peterburgu Paljanka Maja Jelić o životu i studiranju u Sankt Peterburgu
Nova nada za pacijente: Ruski preparat smanjuje štetu od zračenja Nova nada za pacijente: Ruski preparat smanjuje štetu od zračenja
Najčitanije
  • Pale: U toku pregovaranje sa muškarcem koji odbija da siđe sa drveta
    22h 45m
    10
  • Žana Merkus, Holanđanka koja je Srbima dala sve: Hercegovačka Jovanka Orleanka
    1h 20m
    4
  • Pale: Nakon višesatnih pregovora muškarac bezbjedno sišao sa drveta
    7h 5m
    3
  • Zaboravljenom anđelu - Slobodanu Stojanoviću!
    9h 59m
    0
  • Najniža penzija u Srpskoj 361,75 KM
    8h 1m
    0