Situacija teška, vojska na terenu

16.08.2025. 18:25
0
IZVOR: srna.rs

Načelnik Generalštaba Vojske Crne Gore Miodrag Vuksanović izjavio je da je stanje na požarištima teško i da su pripadnici vojske u kontinuitetu angažovani na Kučkim koritima, Dajbabskoj gori i Piperima kod Podgorice, kao i da su helikopteri konstantno na terenu.

- Zahvalni smo građanima što su obezbijedili bazen, koji pune i omogućavaju nam da skratimo ciklus punjenja i pražnjenja korpi - rekao je Vuksanović.

On je naveo da ovakva vrsta angažovanja dokazuje da vojska stoji u službi građana, da su tu da zaštite njihovu imovinu, živote i prirodne resurse Crne Gore.

U Crnoj Gori već sedam dana bukte požari, a najugroženija područja su na teritoriji Podgorice, Danilovgrada, Nikšića, Bijelog Polja, Bara i Budve.

Komentari 0
Povezane vijesti
Aco Đukanović ne može na slobodu ni za kauciju od pet miliona evra Aco Đukanović ne može na slobodu ni za kauciju od pet miliona evra
Apel građanima: Ne palite vatru na otvorenom bez nadzora Apel građanima: Ne palite vatru na otvorenom bez nadzora
Bratu Mila Đukanovića trideset dana pritvora Bratu Mila Đukanovića trideset dana pritvora
Najčitanije
  • Sve boje autističnog spektra – priča jedne mame o ljubavi, borbi i uspjehu
    23h 59m
    2
  • Godišnjica rođenja Hansa Kristijana Andersena - Najslavnijeg pisca bajki
    23h 54m
    0
  • Kako se poručnik Božidar Žugić u Aprilskom ratu svrstao u red junaka poput Obilića i Principa
    23h 56m
    4
  • Na današnji dan preminula srpska heroina Nadežda Petrović
    1h 50m
    2
  • Recept za najljepši posni kolač
    17h 9m
    3