Sjeverni morski put - alternativa Sueckom kanalu i Ormuskom moreuzu

13.03.2026. 09:21
0
IZVOR: sputnikportal.rs

Sjeverni morski put predstavlja dobru alternativu Sueckom kanalu i Ormuskom moreuzu, izjavio je ministar saobraćaja Rusije Andrej Nikitin.

- U sovjetsko vrijeme toliki obim tereta nije se prevozio Sjevernim morskim putem. To je takođe dobra alternativa Sueckom kanalu i Ormuskom moreuzu, a ispostavlja se da se čak stiže i brže - rekao je on.

Nikitin je istakao da Rusija osigurava bezbjedne transportne koridore za međunarodnu logistiku.

Podsjetio je da je Rusija poslednjih godina realizovala više važnih projekata.

- Prvo je, naravno, proširenje Istočnog poligona. Nikada u istoriji zemlja nije prevozila toliko tereta ka lukama Dalekog istoka. Danas je to apsolutno bezbjedna i stabilna ruta - rekao je on.

Komentari 0
Povezane vijesti
Fočanski i ruski onkolozi zajedno u borbi protiv najtežih bolesti Fočanski i ruski onkolozi zajedno u borbi protiv najtežih bolesti
Putin: Ruska strana čvrsto posvećena nastavku saradnje sa Srpskom Putin: Ruska strana čvrsto posvećena nastavku saradnje sa Srpskom
Počela vojna parada u Moskvi Počela vojna parada u Moskvi
Najčitanije
  • Nova lokacija za izdavanje ličnih dokumenata i registraciju motornih vozila u Palama
    9h 39m
    0
  • Opština Pale: Obavještenje
    14h 29m
    0
  • Humanitarni bazar na Trgu Srbije – Zajedno za Dragana!
    15h 5m
    0
  • Danas humanitarni bazar za Dragana Macana na Trgu Srbija
    19h 10m
    0
  • U Brazilu poginula djevojka na bandži džampingu
    8h 2m
    0