Šljivić peti u Lihtenštajnu

03.04.2021. 16:33
0
IZVOR: Sportdc.net

Paljanski skijaš, Marko Šljivić, osvojio je peto mjesto na otvorenom prvenstvu Mađarske u slalomu koje je održano u lihtenštajnskom Malbunu.

Šljivić se iz Italije preselio u Lihtenštajn te u trci otvorenog prvenstva Mađarske za juniore osvojio peto mjesto u slalomu. Za pobjednikom, Deliom Kuncom iz Švajcarske zaostao je 1.80 sekundi. Drugo mjesto zauzeo je Italijan, Mateo Kanins, a treći i četvrti su bili još dvojica Švajcaraca, Nik Spoeri i Reto Mehler.  Emir Lokmić je zauzeo 13. mjesto.

Emir Lokmić je pored toga zauzeo još jedno osmo mjesto u slalomu, dok jedan nije završio, a Marko Šljivić jedan nije završio, a na drugom nije startovao.