Sutra prva sjednica Skupštine klastera "Sarajevo-Romanija-Podrinje"

05.10.2020. 14:23
0
IZVOR: SRNA

U Sokocu će sutra biti održana prva sjednica Skupštine Poljoprivrednog klastera "Sarajevo-Romanija-Podrinje", kojoj će prisustvovati predstavnici Ministarstva poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Republike Srpske, Poljoprivrednog fakulteta u Istočnom Sarajevu, te poljoprivrednici.

Menadžer ovog poljoprivrednog klastera Željka Pejović rekla je Srni da će na Skupštini biti predstavljen dosadašnji rad klastera, uz kratak osvrt na brojne poslovne planove koji su uspješno realizovani u ovim regijama u okviru IFAD projekta "Razvoj konkurentnosti u ruralnim područjima", te predložene aktivnosti koje slijede.

-Fokusiraćemo se najviše na promociju poljoprivrednih proizvođača i njihovih proizvoda i predstaviti internet platformu `Plodovi sela`, koja je već neko vrijeme u funkciji - rekla je Pejovićeva.

Ona je podsjetila da je klaster osnovan 5. maja prošle godine, ali da je održavanje prve redovne Skupštine prolongirano zbog epidemije virusa korona.

Prva redovna Skupština Poljoprivrednog klastera "Sarajevo-Romanija-Podrinje" biće održana u hotelu "Zlatni bor" sa početkom u 10.00 časova.

Komentari 0
Povezane vijesti
Počelo obilježavanje Dana odbrane Sarajevsko-romanijske regije Počelo obilježavanje Dana odbrane Sarajevsko-romanijske regije
Obilježavanje Dana odbrane Srba u Sarajevsko-romanijskoj regiji Obilježavanje Dana odbrane Srba u Sarajevsko-romanijskoj regiji
Oko 150 učesnika na vožnji "Romanija zove šest" Oko 150 učesnika na vožnji "Romanija zove šest"
Najčitanije
  • Održano takmičenje u lovu ribe na plovak
    16h 59m
    0
  • Konferencija beba u Palama okupila 252 mališana, najmlađa beba Lazar Savić (FOTO)
    18h 2m
    3
  • Zdravo odrastanje ispred profita: PSS za udaljavanje kladionica od škola
    23h 3m
    0
  • „Famos“ najbolji i u seniorskoj konkurenciji
    17h 39m
    0
  • Služen pomen povodom 34 godina od zločina nad Srbima u Ratkovićima
    23h 26m
    0