Srbija prvak svijeta u basketu

04.06.2023. 20:01
0
IZVOR: Tanjug

Muška reprezentacija Srbije u basketu 3x3 odbranila je titulu svjetskog šampiona, pošto je danas u finalu Svjetskog prvenstva u Beču pobijedila selekciju Sjedinjenih Američkih Država rezultatom 21:19.

Srbija je do šestog zlata u istoriji SP stigla poslije velikog preokreta u finišu meča.

Selekcija SAD je vodila 19:15, ali je Srbija preokretom stigla do trijumfa i odbranila titulu osvojenu prošle godine u Antverpenu.

Za Srbiju su igrali Dejan Majstorović, Marko Branković, Mihailo Vasić i Strahinja Stojačić.

Srpska selekcija je imala veliku podršku navijača sa tribina u Beču, a po završetku meča čule su se srpske pjesme, a između ostalih i "Marš na Drinu".

Ovo je šesto zlato za Srbiju na SP.

Basket selekcija Srbije je u istoriji SP osvojila i jednu srebrnu medalju i jedno četvrto mjesto.

Bronzu je osvojila selekcija Letonije, koja je pobijedila Brazil 22:12.

Svi osvajači medalja sa SP izborili su plasman u kvalifikacije za turnir za Olimpijske igre u Parizu naredne godine.

Komentari 0
Povezane vijesti
Prva pacijentikinja iz Srbije uskoro počinje liječenje ruskom vakcinom protiv raka Prva pacijentikinja iz Srbije uskoro počinje liječenje ruskom vakcinom protiv raka
Srpski kao strani jezik od septembra obavezan predmet u Srbiji Srpski kao strani jezik od septembra obavezan predmet u Srbiji
Kadeti Srbije u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva Kadeti Srbije u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva
Najčitanije
  • Stanišić odgovorio Božoviću
    8h 18m
    6
  • Tačno 115 riječi koje su promijenile tok istorije (FOTO)
    10h 31m
    13
  • Na današnji dan se srpska zastava vijorila na Bijeloj kući
    6h 24m
    3
  • Na današnji dan napadom Austrougarske na Srbiju počeo Prvi svjetski rat
    15h 32m
    0
  • Lukavac-93 - Sa gardistima na Igmanu
    15h 37m
    2