Srpska ide na berzu po novih 50 miliona KM

17.04.2025. 20:45
3
IZVOR: capital.ba

Vlada Republike Srpske sprema se za novo zaduženje emisijom obveznica na Banjalučkoj berzi i to od 50 miliona KM.

Vlada Republike Srpske usvojila je juče odluku emisiji obveznica, a ona je već danas objavljena u Službenom glasniku RS.

Ciljani nominalni iznos emisije 50 miliona KM, ali zaduženje može ići i preko tog iznosa.

- Konačan nominalni iznos ne može biti viši od ciljanog iznosa emisije uvećanog za 50 odsto tog iznosa, a izuzetno u slučaju upisa obveznica u vrijednosti višoj od te, konačan iznos utvrđuje ministar finansija uz prethodnu saglasnost Vlade RS - navodi se u odluci.

Kako se vidi iz odluke, planirana je emisija petogodišnjih obveznica po nominalnoj kamatnoj stopi od 5,25 odsto na godišnjem nivou.

Srpska se od početka godine obveznicama zadužila 90 miliona KM, a emitovane su i prve štedne obveznice kojima se Vlada ukupno zadužila 8,9 miliona KM.

Komentari 3
  • Generic placeholder image
    play big bass 13.10.2025. 04:18

    This is the kind of enter I recoup helpful.
  • Generic placeholder image
    how to get flagyl 11.06.2025. 18:09

    This is the compassionate of writing I rightly appreciate.
  • Generic placeholder image
    buy cheapest cialis 09.06.2025. 23:50

    Thanks recompense sharing. It’s top quality.
Povezane vijesti
Srpska bogatija za 26 beba Srpska bogatija za 26 beba
Preminula majka Milorada Dodika Preminula majka Milorada Dodika
Više od dvije decenije od sramne arbitraže za Dobrinju Više od dvije decenije od sramne arbitraže za Dobrinju
Najčitanije
  • Na današnji dan rođen Filip Višnjić
    7h 45m
    3
  • Stari Brod - iskaz grupe svjedoka iz Čajniča
    7h 42m
    3
  • Kojić uputio telegram saučešća Miloradu Dodiku
    22h 44m
    0
  • Kojić: Brojni investicioni projekti u opštini Pale za 2026. godinu
    20h 38m
    0
  • Posjeta srednjoškolaca važan korak u profesionalnoj orijentaciji
    21h 51m
    0