Srpska se zadužila još 41 milion KM

27.09.2024. 09:11
0
IZVOR: capital.ba

Vlada Republike Srpske zadužila se trezorskim zapisima još 41 milion maraka, što je za 11 miliona više nego što je planirala.

Planirani iznos aukcije je bio 30 miliona KM, a Vlada Republike Srpske je u konačnici prihvatila skoro sve pristigle ponude koje su iznosile 41.030.647 KM.

Ovo zaduženje realizovano je po kamatnoj stopi od četiri odsto, a riječ je o šestomjesečnim trezorskim zapisima.

Srpska se u ovoj godini trezorskim zapisima računajući i današnju aukciju zadužila ukupno 264 miliona KM.

Pored toga emisijom obveznica Republike Srpske se ove godine na Banjalučkoj berzi zadužila 120 miliona.

Osim toga, već za četiri dana zakazana je još jedna emisija obveznica na iznos od 41 milion KM.

Komentari 0
Povezane vijesti
Povećan iznos naknade za nezaposlene roditelje četvoro i više djece Povećan iznos naknade za nezaposlene roditelje četvoro i više djece
Vlada Republike Srpske izdvaja dva miliona za nove projekte u Rogatici Vlada Republike Srpske izdvaja dva miliona za nove projekte u Rogatici
Vlada danas razmatra o Prijedlogu zakona o elektronskom novcu Vlada danas razmatra o Prijedlogu zakona o elektronskom novcu
Najčitanije
  • „Kasperijada“ sutra u Palama
    12h 21m
    0
  • Na Elektrotehničkom fakultetu promovisano 49 inženjera i jedan master elektrotehnike (FOTO)
    10h 32m
    0
  • Večeras "Konferencija beba" u Istočnoj Ilidži
    14h 4m
    0
  • Trudnice tužbama zasule Fond zdravstvenog osiguranja
    2h 59m
    0
  • Danas promocija diplomiranih inženjera i mastera elektrotehnike
    15h 18m
    0