Sutra i u petak vakcinacija bez najave u Istočnom Sarajevu, danas 200 građana primilo "Sinofarm"

21.07.2021. 20:46
2
IZVOR: SRNA

 Vakcinacija protiv virusa korona građana Istočnog Novog Sarajeva i Istočne Ilidže bez najavljivanja biće nastavljena sutra i u petak, 23. jula, a danas je kinesku vakcinu "sinofarm" primilo 200 lica, izjavio je Srni koordinator tima za sprovođenje vakcinacije u Domu zdravlja Istočno Sarajevo Danko Vasiljević.

Vasiljević je rekao da će građanima na raspolaganju biti 29 doza ove kineske vakcine, te 200 doza vakcine "astra zeneka", u istom terminu kao i do sada, od 8.00 do 18.00 časova.

- Mislim da ćemo time ovaj kontingent doza vakcina koje smo dobili i potrošiti-  rekao je on i dodao da polovinom naredne sedmice očekuje da bude dostavljeno 450 "sputnjik ve" vakcine, prva doza.

Vasiljević je izrazio nadu da će vakcinacija građana ruskom vakcinom biti u četvrtak i petak, 29. i 30. jula.

Prema njegovim riječima, od ponedjeljka, 19. jula, kada je krenula vakcinacija bez najave, prvu dozu primilo je oko 1.100 građana ovih lokalnih zajednica.

On je rekao da je prvu dozu vakcine protiv virusa korona primilo oko 4.700 građana Istočne Ilidže i Istočnog Novog Sarajeva, dok je obje doze primilo njih 1.800.

Vasiljević je naveo da očekuje da uskoro počne i revakcinacija građana drugom dozom ruske vakcine "sputnjik ve".

Komentari 2
  • Generic placeholder image
    Anonimno 21.07.2021. 23:30
    4 mjeseca od kada sam dobila rusku vakcinu.. Revakcinaci je jos nema kakav kordinator?
  • Generic placeholder image
    Pacijent 21.07.2021. 23:25
    4 mjeseca od kada sam primila rusku vakcinu jos nema revakcinaci je.. Kakav crni kordinator.. Sta ce reci na ovaj odgovor kome vjerovati
Povezane vijesti
Paljani pobjednici FIBA turnira u uličnom basketu u Trnovu Paljani pobjednici FIBA turnira u uličnom basketu u Trnovu
U ponedjeljak nastavak suđenja optuženom za udes u kojem je poginuo novinar Goran Maunaga U ponedjeljak nastavak suđenja optuženom za udes u kojem je poginuo novinar Goran Maunaga
Da li su rode na Romaniji posljedica klimatskih promjena? Da li su rode na Romaniji posljedica klimatskih promjena?
Najčitanije
  • Eksplozija oštetila lokal, dva auta i butik
    22h 5m
    0
  • ViK Istočno Sarajevo: Apel za potrošače
    4h 2m
    1
  • Milena Joković svjedočila o mučenju i ubistvu supruga Gojka Jokovića
    21h 34m
    0
  • Rogatičanin Nebojša Erić od drveta stvara što očima vidi
    2h 44m
    0
  • Paljani pobjednici FIBA turnira u uličnom basketu u Trnovu
    23h 4m
    0