Sutra nestabilno sa pljuskovima i grmljavinom

23.07.2020. 15:26
0
IZVOR: SRNA

U Republici Srpskoj i Federaciji BiH /FBiH/ sutra će preovladavati nestabilno vrijeme sa pljuskovima i grmljavinom uz uslove za lokalne nepogode.

Ujutro i prijepodne biće promjenljivo oblačno sa sunčanim intervalima, saopšteno je iz Republičkog hidrometeorološkog zavoda.

Tokom dana rast oblaka nestabilnosti u većini predjela, uz pljuskove i grmljavinske procese, koji su izvjesniji na sjeverozapadu, zapadu i centralnom pojasu.

Na jugu ostaje pretežno suvo i veoma toplo. Jedino uslova za pljuskove i grmljavinu će biti u visokoj Hercegovini.

Duvaće slab vjetar južnog i jugozapadnog smjera, podaci su Federalnog hidrometeorološkog zavoda.

Jutarnja temperatura vazduha biće od 15 do 20, a najviša dnevna od 23 do 28, na jugu i sjeveru oko 31 stepen Celzijusov.

Temperatura vazduha izmjerena u 14.00 časova: Bjelašnica 13 stepeni, Sarajevo i Han Pijesak 21, Mrakovica 22, Mrkonjić Grad 23, Čemerno 24, Drinić, Kalinovik i Sokolac 25, Nevesinje 27, Gacko i Novi Grad 28, Banjaluka, Srebrenica i Doboj 29, Bijeljina, Višegrad i Zvornik 30, Rudo 31, Trebinje i Bileća 33, te Stolac 34 stepena Celzijusova.

Komentari 0
Povezane vijesti
Sutra toplije, na sjeveru magla Sutra toplije, na sjeveru magla
Sutra pretežno oblačno Sutra pretežno oblačno
Danas hladno i maglovito Danas hladno i maglovito
Najčitanije
  • Ruska basna: Miš, ovca, krava i kokoška
    19h 57m
    0
  • Posne čokoladne keks kuglice
    21h 12m
    0
  • Tragedija na Durmitoru: Turisti ispali iz ski-lifta, ima mrtvih
    18h 16m
    0
  • Spašeni turisti koji su bili zaglavljeni u korpama na ski-liftu (VIDEO)
    13h 49m
    0
  • Tradicionalno bogojavljensko plivanje za Časni krst u Vojkovićima
    18h 51m
    1