SZO odobrila Sinofarm vakcinu za hitnu upotrebu

07.05.2021. 17:51
0
IZVOR: Blic.rs

Svjetska zdravstvena organizacija (SZO) saopštila je danas da je kineska vakcina Sinofarm protiv Kovida-19 odobrena za hitnu upotrebu, javlja Rojters.

To je prva vakcina koja nije proizvedena u jednoj od zemalja na Zapadu koja je dobila podršku SZO.

To je takođe prvi put da je SZO jednu kinesku vakcinu odobrila za hitnu upotrebu protiv bilo koje infektivne bolesti, dodaje Rojters.

SZO je ranije odobrila vakcine Fajzer/Biontek, Astrazeneka, Džonson i Džonson, dok je Moderna dobila odobrenje prošle nedjelje.

Generalni sekretar SZO-a Tedros Adhanom Gebrejesus kazao je da je preporuka da se vakcinacija Sinofarmovom vakcinom sprovodi uz dvije doze, za sve starije od 18 godina.

Komentari 0
Povezane vijesti
Kada bi pacijenti iz Srpske mogli da prime vakcinu protiv raka Kada bi pacijenti iz Srpske mogli da prime vakcinu protiv raka
SZO: Odlazak medicinara ključni izazov zdravstva u BiH SZO: Odlazak medicinara ključni izazov zdravstva u BiH
HPV vakcina glavna mjera u suzbijanju karcinoma grlića materice HPV vakcina glavna mjera u suzbijanju karcinoma grlića materice
Najčitanije
  • Ragib Halilović – Heroj sa Grbavice
    23h 12m
    11
  • Opasna igra djece u Istočnom Sarajevu
    11h 58m
    7
  • Kako je stradao mitropolit Petar Zimonjić
    22h 19m
    10
  • Opština Pale: Anketa za građane
    14h 49m
    6
  • Sokočanin uhapšen zbog prijetnji i nanošenja tjelesnih povreda
    20h 42m
    3