Tadić, Mrdić i Lučić prvaci u veleslalomu na Otvorenom prvenstvu Republike Srpske

22.03.2023. 13:06
0
IZVOR: sportdc.net

U vikendu iza nas na Jahorini na olimpijskoj stazi Skočine, poznatoj i kao Prača, održano je Otvoreno prvenstvo Republike Srpske u disciplinama slalom i veleslalom u tehničkoj organizaciji Smučarskog kluba „Jahorina“ i OC Jahorina.

Paljanski klubovi bili su zapaženi u veleslalomu i osvojili su 9. medalja, šest SK „Jahorina“ i tri SK „Pale“.

U klubu SK „Jahorina“ zlato je pripalo Lučić Mihailu (U 12-M), srebro je osvojila Zavođa Tamara (U 8-L), a bronzani su bili Lučić Milutin (U 8-M), Lučić Sara (U 10-L), Vuković Anđelija (U 12-L) i Jugović Risto (U 14-M).

Blizu medalje, bili su i četveroplasirane Mališ Lana (U 12-M) i Bojanić Jana (U 14-M).

Medalje za Ski klub „Pale“, najsjajnije su osvojili Tadić Nina (U 8-L) i  Mrdić Tamara (U 12-L), dok se na treći stepenik pobjedničkog postolja popela Brezo Ana (U 8-L), a malo je nedostajalo za medalje i četvrtim Stanišić Lari (u 8-L) i Kusmuk Veri (U 10-L).

Medalje u disciplini slalom na Otvorenom prvenstvu Republike Srpske su osvojili Matija Savić i Jana Bojanić, dok su peti bili Helena Lonco i Andrej filipović takmičari „Jahorine“.