Tri lica osumnjičena za prevaru i pranje novca

11.10.2020. 09:43
0
IZVOR: SRNA

Tri lica uhapšena su u Čajniču zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivična djela prevara i pranje novca, a nakon kriminalističke obrade pušteni su na slobodu i protiv njih biće podnesen izvještaj nadležnom tužilaštvu o izvršenim krivičnim djelima.

U saopštenju iz MUP-a Srpske navodi se da su slobode lišena lica čiji su inicijali B.S. i M.R. iz Čajniča i M.K. iz Foče, trenutno nastanjen u Čajniču.

Tokom realizacije akcije utvrđeno je da su navedena krivična djela u vezi sa lažnim dojavama o namještenim sportskim mečevima, dodaje se u saopštenju.

-Na osnovu naredbe Osnovnog suda Foča izvršen je pretres kuća i prostorija koje koriste osumnjičena lica i tom prilikom su pronađeni i oduzeti: računar, tablet, više mobilnih telefona, SIM kartica, nosača SIM kartica, uplatnica, isplatnica i evidencija koje se mogu dovesti u vezu sa predmetnim krivičnim djelima, kao i automobil 'Audi A6', četvorocikl, oko 8.000 KM, poluautomatska puška takozvana 'papovka', osam ručnih bombi, oko 800 komada bojeve municije raznog kalibra i tri štapina - ističe se u saopštenju.

Ova lica uhapšena su u nastavku policijske akcije kodnog naziva "Vektor 1", koju su realizovali policijski službenici Odjeljenja za visokotehnološki kriminalitet Uprave kriminalističke policije Ministarstva unutrašnjih poslova /MUP/ Republike Srpske po naredbi Osnovnog suda Foča, a uz kordinaciju Okružnog javnog tužilaštva u Trebinju.

 MUP-a Srpske apeluju na građane da ne vjeruju licima koja se reklamiraju na društvenim mrežama i internetu tvrdeći da imaju informacije o namještenim rezultatima sportskih mečeva, jer je riječ o prevari.

Komentari 0
Povezane vijesti
Lažni medicinari prodaju starijima sumnjive uređaje Lažni medicinari prodaju starijima sumnjive uređaje
Nadriljekar na prevaru uzeo 50.000 evra pa kupio „porše“ Nadriljekar na prevaru uzeo 50.000 evra pa kupio „porše“
Rogatica: Licu pričinjena materijalna šteta u iznosu od 960 KM Rogatica: Licu pričinjena materijalna šteta u iznosu od 960 KM
Najčitanije
  • Sjećanje na dan kada je Istočno Sarajevo bilo složno za spas srpskih svetinja
    20h 59m
    5
  • Borci Istočnog Sarajeva zahvalili ekipi filma "Linija"
    15h 14m
    3
  • Na današnji dan rođena Isidora Sekulić
    19h 17m
    1
  • Priča o Spomenku – malom dječaku i velikom heroju
    20h 55m
    3
  • Sveti Simeon i Ana – praznik kada se najmlađima ostvaruju sve želje
    20h 34m
    0