Tuzla: Virus korona potvrđen kod sedam osoba

28.03.2020. 11:38
0
IZVOR: Glas Srpske

Još sedam osoba zaraženo je virusom korona u Tuzli, a kako je potvrđeno za Klix.ba, sve one su bile u bliskom kontaktu sa medicinskom sestrom iz Medicinskog instituta Bayer kod koje je sinoć potvrđena zaraza virusom.

Epidemiološka obrada osoba koje su bile u bliskom kontaktu sa zaraženom medicinskom sestrom završena je sinoć.

Predsjednica Kriznog štaba Ministarstva zdravlja Tuzlanskog kantona Dajana Čolić potvrdila je da je sedam osoba pozitivno na koronavirus te da su povezane sa prvim klasterom, odnosno Medicinskim institutom Bayer u Tuzli.

Analiza briseva izvršena je u Zavodu za mikrobiologiju u Tuzli, a svi zaraženi su sa blažim simptomima.

 

 

Komentari 0
Povezane vijesti
Dirljiva priča iz Tuzle: Otac donirao sinu organ i spasio mu život Dirljiva priča iz Tuzle: Otac donirao sinu organ i spasio mu život
Tuča navijača "Crvene zvezde" i "Torcide" u Tuzli, povrijeđena 23 lica Tuča navijača "Crvene zvezde" i "Torcide" u Tuzli, povrijeđena 23 lica
Muftija koji je tuzlanske Srbe spasio ustaškog pokolja na Badnje veče 1942. Muftija koji je tuzlanske Srbe spasio ustaškog pokolja na Badnje veče 1942.
Najčitanije
  • Vremeplov - U velikom požaru na Baščaršiji izgorjelo 1.600 srpskih dućana
    3m
    3
  • Motociklista sa Pala teško povrijeđen u saobraćajnoj nezgodi
    8h 42m
    0
  • Emanuel Žofre ima najbolje šanse da bude naredni visoki predstavnik u BiH
    6h 3m
    0
  • Šmit potvrdio njemačkim dnevnim novinama da podnosi ostavku
    21h 32m
    4
  • Održan Sajam Crvenog krsta u Istočnom Novom Sarajevu (FOTO)
    5h 14m
    0