U Bolnici „Srbija“ od septembra redovne posjete duhovnika

27.08.2024. 17:39
0
IZVOR: katera.news

U Bolnici „Srbija“ će od drugog septembra, svakog radnog dana, biti upriličena posjeta sveštenika sa kojim će pacijenti moći da razgovaraju, obavljaju molitve, obrede ispovijesti i pričešća.

Iz ove bolnice su naveli da su posjete dogovorene zbog sve veće potrebe pacijenata za prisustvom sveštenih lica.

U ovom humanom d‌jelu će po dežurstvima učestvovati svi sveštenici arhijerejskog namjesništva sarajevskog, koji će pacijentima biti na raspolaganju svaki radni dan od 9.30 časova.

- Nadamo se da će našim pacijentima svakodnevno prisustvo sveštenih lica dodatno olakšati boravak u bolnici – naveli su iz ove zdravstvene ustanove.

U zgradi bolnice dugi niz godina postoji uređena kapela predviđena za duhovne potrebe.

Komentari 0
Povezane vijesti
Savanović Zorić: U izboru zanimanja briga roditelja ne smije preći u kontrolu Savanović Zorić: U izboru zanimanja briga roditelja ne smije preći u kontrolu
Priče o imenima koja žive na mapi Istočnog Sarajeva – Dr Miodrag Lazić Priče o imenima koja žive na mapi Istočnog Sarajeva – Dr Miodrag Lazić
Đorđo Sladoje ovogodišnji laureat nagrade „Dobrica Erić“ Đorđo Sladoje ovogodišnji laureat nagrade „Dobrica Erić“
Najčitanije
  • Godišnjica NATO napada na izbjegličko naselje "Majino naselje"
    9h 15m
    1
  • "Pomoz Bog" — više od pozdrava
    21h 20m
    1
  • Darko Mladić: General Mladić je na samrti
    21h 14m
    0
  • Božović: Neustavno poskupljenje boravka u vrtiću za djecu iz Istočne Ilidže
    1h 32m
    0
  • Dječija hrana kompanije "Hip" nije povučena u BiH
    23h 5m
    0