U FBiH devet novih slučajeva zaraze

06.04.2020. 10:25
0
IZVOR: Srna

Devet novih slučajeva zaraze virusom korona potvrđeno je u laboratoriji Kliničkog centra Univerziteta u Sarajevu.

Direktor Kliničkog centra Sebija Izetbegović izjavila je da su četiri slučaja iz Sarajeva, te po jedan sa Ilidže i iz Travnika.

Na području Unsko-sanskog kantona potvrđena su tri nova slučaja zaraze virusom korona – dva iz Cazina i jedan iz Bihaća.

-U Sarajevo, u referentnu laboratoriju, sa područja Unsko-sanskog kantona juče je poslano 58 uzorka za testiranje na virus korona. Rezultate testova smo dobili jutros i pokazali su tri pozitivna na virus korona- izjavila je ministar zdravlja Unsko-sanskog kantona Nermina Ćemalović.

Direktor bolnice u Bihaću Hajrudin Havić izjavio je da se na infektivnom odjeljenju ove zdravstvene ustanove nalazi šest pozitivnih pacijenata, pet lica je u izolaciji i jedno na intenzivnoj, na respiratoru, prenose federalni mediji.

-Pacijent iz Bihaća, prvi koji je primljen na liječenje, dva puta je negativan na retestu i premješten je na odjeljenje kao izliječen- naveo je Havić.

Komentari 0
Povezane vijesti
Prvo višestruke povrede i ubistvo, a sada iz tužilaštva tvrde da je Srpkinja preminula od povreda usljed pada Prvo višestruke povrede i ubistvo, a sada iz tužilaštva tvrde da je Srpkinja preminula od p...
Galijašević: Ubistvo srpske povratnice rezultat vjerske mržnje Galijašević: Ubistvo srpske povratnice rezultat vjerske mržnje
Srpskih sela oko Kladnja nema, sada smetaju i groblja Srpskih sela oko Kladnja nema, sada smetaju i groblja
Najčitanije
  • Poznat identitet ubijene srpske povratnice
    21h 10m
    7
  • Godišnjica rođenja Petra Kočića
    23h 38m
    0
  • Prvo višestruke povrede i ubistvo, a sada iz tužilaštva tvrde da je Srpkinja preminula od povreda usljed pada
    15h 30m
    1
  • Preminuo poznati hirurg Emir Solaković
    21h 6m
    0
  • Izdato upozorenje za cijelu BiH, ali ne zbog vrućine
    23h 52m
    0