U Foči trodnevna kampanja protiv izgradnje minihidrocentrala

15.10.2021. 16:15
0
IZVOR: Radio Foča

U sklopu  projekta “Glas za rijeke” Arhus centar u BiH  organizuje ulične kampanje s ciljem prikupljanja potpisa za javnu peticiju usmjerenu na ukidanje dalje izgradnje malih hidroelektrana  na području opština  Foča i Višegrad i Bosanko-podrinjskog kantona.

Trodnevna ulična akcija u Foči će biti organizovana na Trgu kralja Petra u ponedjeljak, utorak i srijedu, 18. ; 19. ; i 20. oktobra u vremenu od 11,00 do 18,00 sati.           

Projekat „Glas za rijeke“ provodi “Udruženje Resursni Arhus centar u BiH”, u saradnji sa partnerskim organizacijama “Eko Habitat” iz Goražda te Udruženjem “Eko centar” iz Višegrada, u okviru šireg projekta “Misli o prirodi” koji implementira Centar za promociju civilnog društva uz finansijsku podršku Švedske.

Komentari 0
Povezane vijesti
Dvoje Gačana teže povrijeđeno nedaleko od Tjentišta Dvoje Gačana teže povrijeđeno nedaleko od Tjentišta
U Foči počelo snimanje svjedočenja porodica poginulih srpskih boraca i civila U Foči počelo snimanje svjedočenja porodica poginulih srpskih boraca i civila
Građani Istočnog Sarajeva na korak do odbrane Kasindolske rijeke Građani Istočnog Sarajeva na korak do odbrane Kasindolske rijeke
Najčitanije
  • Kajmakčalan - jedna od najkrvavijih i najveličanstvenijih bitaka u Prvom svjetskom ratu (FOTO)
    20h 59m
    34
  • Formiran pokret „Sigurna Srpska“ (FOTO)
    13h 10m
    1
  • Spriječene ilegalne borbe pasa, uhapšeno 14 lica
    17h 1m
    3
  • U ponedjeljak o najnižoj plati u narednoj godini
    21h 40m
    1
  • Služen pomen za radnike "Famos-a" poginule u proteklom ratu
    19h 9m
    0