U Kulturnom centru Istočno Novo Sarajevo prikazan dokumentarni film "Odbrana sela Drecelj"

01.09.2022. 18:20
0
IZVOR: rtrs.tv

U Kulturnom centru Istočno Novo Sarajevo premijerno je prikazan dokumentarni film "Odbrana sela Drecelj" koje je nakon Dejtona pripalo federalnoj opštini Olovo nakon čega su pripadnici muslimanske vojske porušili sve objekte u selu.

Film je snimljen povodom 30 godina od formiranja Druge romanijske motorizovane brigade, u čijem sastavu je bio i Olovski bataljon i Dreceljska četa čijih je 12 pripadnika položilo život u temelje Republike Srpske.

- Cilj je bio da njegujemo kulturu sjećanja na borce odbrambeno- otadžbinskog rata koji su ne žaleći svoje živote stajali na prvoj borbenoj liniji i branili svoja vjekovna ognjišta i svoju otadžbinu Republiku Srpsku. Mi smo zahtjevali i tražilu obnovu sela, nažalost do te obnove nikada nije došlo - rekao je Saša Nikolić, autor dokumentarnog filma "Odbrana sela Drecelj".

- Način na koji Saša radi i način na koji on izražava svoje emocije, o svom rodnom selu Drecelj, kako su se oni okupili, kako je imao veliku želju da ponovo tamo sagradi crkvu, da se ponovo tamo vrate i da zvono zazvoni. On je to uspio i sa željom, ljubavlju i sa svojim narodom - dodala je Jelena Čović, glumica.

 

Komentari 0
Povezane vijesti
U Istočnom Sarajevu održano predavanje o strateškom planiranju zdravstvene zaštite u BiH U Istočnom Sarajevu održano predavanje o strateškom planiranju zdravstvene zaštite u BiH
Sutra izbor sportiste Opštine Istočno Novo Sarajevo Sutra izbor sportiste Opštine Istočno Novo Sarajevo
U Petrovićima izgorjeli garaža i vozilo (FOTO) U Petrovićima izgorjeli garaža i vozilo (FOTO)
Najčitanije
  • Eksplozija u pekari u Palama
    12h 56m
    5
  • Pjesma o djevojčici Veli - cvijećem dočekala crnogorsku vojsku i zbog toga ubijena (FOTO)
    6h 49m
    7
  • Zapis o manastiru Lovnica (VIDEO)
    6h 47m
    0
  • Neustrašivi mašinovođa Vojin Nikitović
    2h 49m
    0
  • Najskuplji stan u Srpskoj prošle godine prodat u Palama
    6h 34m
    1