U Moskvi tokom januara palo najviše snijega u posljednjih više od 200 godina

29.01.2026. 21:22
2
IZVOR: srna.rs

U Moskvi je tokom januara palo najviše snijega u posljednjih više od 200 godina, saopštili su meteorolozi Moskovskog državnog univerziteta.

- Januar je bio hladan i sa neobično mnogo snijega u Moskvi - objavljeno je iz
Univerzitet na društvenim mrežama i precizirano da je do danas zabilježeno najviše snježnih padavina u posljednje 203 godine.

Slike iz grada sa oko 13 miliona stanovnika prikazuju ljude kako se bore da se probiju kroz gomile snijega na ulicama u centralnom okrugu.

Prigradski vozovi u oblasti glavnog grada Rusije danas su kasnili, a automobili su ostali zaglavljeni u velikim saobraćajnim gužvama, prenio je "Juronjuz".

Komentari 2
  • Generic placeholder image
    Realista 30.01.2026. 11:54
    Palo 60 cm i prave tragediju od toga,ja pomislio palo 2 metra...prije 20 dana kod nas bilo 40 cm
  • Generic placeholder image
    1312 30.01.2026. 10:01
    MOSCOW STRONG
Povezane vijesti
Sjeverni morski put - alternativa Sueckom kanalu i Ormuskom moreuzu Sjeverni morski put - alternativa Sueckom kanalu i Ormuskom moreuzu
Vjernici dočekali iz Rusije ikonu Umekšanje zlih srca Vjernici dočekali iz Rusije ikonu Umekšanje zlih srca
Moskva preusmjerava gas iz Evrope drugim zemljama Moskva preusmjerava gas iz Evrope drugim zemljama
Najčitanije
  • Kuća bake Dare Malić u Sumbulovcu simbol humanosti, ljubavi i solidarnosti
    13h 16m
    2
  • Sloboda nema cijenu!
    16h 30m
    3
  • Albert Ajnštajn, čovjek koji je promijenio naš svijet
    16h 22m
    31
  • Hana je voljela Lošu
    16h 28m
    0
  • Kon­stan­tin je uvijek išao ta­mo gdje je naj­te­že
    16h 21m
    59