U ponedjeljak isplata boračkog dodatka i socijalnih davanja

12.09.2025. 18:16
1
IZVOR: srna.rs

Ministarstvo finansija Republike Srpske isplatiće u ponedjeljak, 15. septembra, ukupno 51 milion KM za korisnike socijalnih davanja i za avgustovske naknade korisnicima prava iz oblasti boračko-invalidske zaštite u Srpskoj.

Iz resornog ministarstva je saopšteno da će korisnicima boračko-invalidske naknade biti isplaćeno 39 miliona KM, odnosno četiri miliona više u odnosu na jul, kada je za isplatu bilo potrebno 35 miliona KM.

Takođe, u ponedjeljak će biti isplaćene i naknade za višečlane porodice koje su pravo naknade stekle na osnovu Zakona o podršci nezaposlenom roditelju četvoro i više djece.

Ministarstvo finansija će u ponedjeljak doznačiti i sredstva opštinama i gradovima za isplatu naknade korisnicima tuđe njege i pomoći u Srpskoj za avgust.

Komentari 1
  • Generic placeholder image
    Predator 12.09.2025. 21:09
    Koliko dreke oko krvavo zarađenih para. A kad kradu milijarde niko ni glasa da pusti
Povezane vijesti
Počela isplata dječijeg i materinskog dodatka Počela isplata dječijeg i materinskog dodatka
Prenatalni test u UKC-u Srpske 1.100 KM Prenatalni test u UKC-u Srpske 1.100 KM
Loš rod šljive ne gasi "veseli stroj" Loš rod šljive ne gasi "veseli stroj"
Najčitanije
  • Preminuo Mladen Žižović
    20h 12m
    0
  • Usvojen nacrt budžeta za ovu godinu, radnicima po 1.000 KM
    4h 20m
    3
  • MOVEMBAR U NOVEMBRU: Budi muško – brini o zdravlju
    8h 11m
    0
  • Ukradeno 180 miliona lozinki sa Gmail-a, provjerite da li je vaša među njima
    23h 35m
    1
  • Miloje Vasić - rodonačelnik moderne srpske arheologije
    8h 15m
    0