U porastu broj hospitalizovanih zaraženih virusom korona u Istočnom Sarajevu

15.08.2022. 11:08
0
IZVOR: srna.rs

Broj hospitalizovanih pacijenata zaraženih virusom korona je u porastu u Bolnici "Srbija" u Istočnom Sarajevu, rekla je Srni specijalista infektologije u ovoj zdravstvenoj ustanovi Žanka Eranović.

Eranovićeva je rekla da na kovid odjeljenju trenutno leži 19 oboljelih lica sa srednje teškom i teškom kliničkom slikom.

- Kod svih je prisutna upala pluća i svi koriste kiseoničku podršku pri disanju - kaže Eranovićeva.

Ona je istakla da je u posljednje tri sedmice evidentan porast broja oboljelih od kovida 19 i hospitalizovanih.

Komentari 0
Povezane vijesti
Rajko Kušić - čelična snaga svjetskog šampiona i duša mekša od romanijske mahovine Rajko Kušić - čelična snaga svjetskog šampiona i duša mekša od romanijske mahovine
Istočno Sarajevo bogatije za dječaka Istočno Sarajevo bogatije za dječaka
U Istočnom Sarajevu promovisana knjiga "I to smo preživjeli, u inat!" U Istočnom Sarajevu promovisana knjiga "I to smo preživjeli, u inat!"
Najčitanije
  • Zanimljive činjenice o Albertu Ajnštajnu
    22h 15m
    0
  • Sjećanje na Nedeljka Zelenovića: Ljubitelji pisane riječi pamtiće ga po vrhunskim stihovima
    22h 20m
    0
  • Na današnji dan rođen Mika Antić, legenda srpske poezije
    22h 19m
    0
  • Rajko Kušić - čelična snaga svjetskog šampiona i duša mekša od romanijske mahovine
    21h 11m
    1
  • Požar kod Foče
    11h 41m
    0