U Sarajevu od danas rade kafići i restorani

12.04.2021. 11:25
0
IZVOR: Srna

Kafići i restorani u Kantonu Sarajevo od danas mogu usluživati goste u otvorenim baštama i na terasama.

Ugostitelji će se morati pridržavati ranije propisanih mjera koje se tiču razmaka stolova, maksimalno 20 gostiju, redovne dezinfekcije i nošenja maski, navodi se u odluci Vlade Kantona Sarajevo koja je donesena u petak, 9. aprila.

Od danas je u Kantonu Sarajevo dozvoljen i rad fitnes-centara i teretana isključivo za individualne treninge. Za svaku osobu potrebno je sedam metara kvadratnih, a u sali ne smije biti više od 20 lica.

Dozvoljen je i rad produženog boravka za učenike od prvog do petog razreda osnovne škole uz strogo poštivanje epidemioloških mjera.

U odluci se navodi da će se vaspitno-obrazovni proces i dalje odvijati onlajn, osim praktičnih vježbi i ispita za studente, koji će se održavati u prostorijama visokoškolskih ustanova u grupama do 20 studenata i uz poštivanje higijensko-epidemioloških mjera.

Rad javnih bazena ostaje zabranjen, osim trenažnih procesa u bazenima koji su predviđeni za plivače i paraplivače, reprezentativce i profesionalne vaterpolo ekipe uz poštivanje higijensko-epidemioloških mjera.

Ove mjere trajaće do 19. aprila.

Komentari 0
Povezane vijesti
Teatar u sarajevskih Srba Teatar u sarajevskih Srba
Kakanj: U selu Gnjilice do 1997. godine srušeno 55 pravoslavnih spomenika (FOTO) Kakanj: U selu Gnjilice do 1997. godine srušeno 55 pravoslavnih spomenika (FOTO)
U jednom mjestu u BiH jutros izmjeren minus jedan stepen U jednom mjestu u BiH jutros izmjeren minus jedan stepen
Najčitanije
  • Teatar u sarajevskih Srba
    16h 13m
    59
  • Posna krompir čorba
    17h 24m
    1
  • U Vlasenici osam stanova u požaru, na terenu i demineri
    21h 30m
    1
  • Haos na sjednici gradske skupštine: SNSD izbacuje opoziciju, jednog iznijeli na stolici (VIDEO)
    17h 50m
    7
  • Zgrada u Vlasenici u plamenu (VIDEO)
    22h 35m
    0