U srijedu vakcinacija 200 lica starijih od 65 godina u Višegradu

24.05.2021. 19:21
0
IZVOR: SRNA

 U Domu zdravlja Višegrad u srijedu, 26. maja, biće nastavljena vakcinacija stanovnika starijih od 65 godina vakcinom "sinofarm", a planirano je da bude vakcinisano oko 200 osoba, rekla je Srni direktor ove ustanove Snežana Đurović.

Za vakcinaciju se do sada prijavilo oko 600 starijih stanovnika, a taj broj raste.

Đurovićeva je navela da će imunizacija početi u 7.30 časova i pozvala građane da se vakcinišu i zaštite sebe i druge od pojave teških oblika oboljenja izazvanih virusom korona, jer je nakon vakcinisanja klinička slika oboljelih znatno blaža.

Na području opštine Višegrad trenutno je zaraženo sedam osoba, a u kućnoj izolaciji je 55.

Komentari 0
Povezane vijesti
Višegrađani peticijom traže da Dom zdravlja zaposli još jednog pedijatra (VIDEO) Višegrađani peticijom traže da Dom zdravlja zaposli još jednog pedijatra (VIDEO)
Najčitanije
  • Gavrilo Princip – Pucanj za slobodu
    5h 19m
    35
  • „Kasperijada“ danas u Palama
    3h 59m
    0
  • Trudnice tužbama zasule Fond zdravstvenog osiguranja
    20h 16m
    0
  • Generacija iz Ilijaša proslavila maturu koju nikada nije imala
    4h 59m
    0
  • Izabrano tročlano predsjedništvo beba u Istočnoj Ilidži, najmlađa beba Tadej Simić
    20h 41m
    0