У сриједу вакцинација 200 лица старијих од 65 година у Вишеграду

24.05.2021. 19:21
0
ИЗВОР: СРНА

 У Дому здравља Вишеград у сриједу, 26. маја, биће настављена вакцинација становника старијих од 65 година вакцином "синофарм", а планирано је да буде вакцинисано око 200 особа, рекла је Срни директор ове установе Снежана Ђуровић.

За вакцинацију се до сада пријавило око 600 старијих становника, а тај број расте.

Ђуровићева је навела да ће имунизација почети у 7.30 часова и позвала грађане да се вакцинишу и заштите себе и друге од појаве тешких облика обољења изазваних вирусом корона, јер је након вакцинисања клиничка слика обољелих знатно блажа.

На подручју општине Вишеград тренутно је заражено седам особа, а у кућној изолацији је 55.

Коментари 0
Повезане вијести
Вишеграђани петицијом траже да Дом здравља запосли још једног педијатра (ВИДЕО) Вишеграђани петицијом траже да Дом здравља запосли још једног педијатра (ВИДЕО)
Најчитаније
  • Гаврило Принцип – Пуцањ за слободу
    3h 59m
    35
  • „Касперијада“ данас у Палама
    2h 39m
    0
  • Труднице тужбама засуле Фонд здравственог осигурања
    18h 56m
    0
  • Изабрано трочлано предсједништво беба у Источној Илиџи, најмлађа беба Тадеј Симић
    19h 21m
    0
  • Генерација из Илијаша прославила матуру коју никада није имала
    3h 39m
    0