U Srpskoj rođeno 18 beba

25.06.2026. 08:41
0
IZVOR: katera.news/srna.rs

Tokom protekla 24 časa u Republici Srpskoj na svijet je došlo 18 beba, i to devet dječaka i devet djevojčica, potvrđeno je Srni u porodilištima.

Najviše novorođenčadi evidentirano je u Banjaluci, gdje je na svijet došlo pet beba. Po dvije bebe rođene su u Doboju, Zvorniku, Trebinju, Gradišci i Istočnom Sarajevu, dok su u Prijedoru, Foči i Bijeljini rođene po jedna beba.

U Banjaluci su rođene tri djevojčice i dva dječaka. Istočno Sarajevo, Doboj i Zvornik bogatiji su za po jednu djevojčicu i jednog dječaka, dok su u Trebinju i Gradišci rođena po dva dječaka. U Prijedoru, Foči i Bijeljini rođena je po jedna djevojčica.

Poroda nije bilo u porodilištu u Nevesinju.

Komentari 0
Povezane vijesti
Rođeno 25 beba u Srpskoj Rođeno 25 beba u Srpskoj
Rođeno 17 beba u Srpskoj Rođeno 17 beba u Srpskoj
U Srpskoj rođeno 19 beba U Srpskoj rođeno 19 beba
Najčitanije
  • Sjećanje na Predraga Pekija Lasicu: Čovjek pobjedničkog kova
    1h 11m
    10
  • Jako nevrijeme pogodilo opštine Istočno Novo Sarajevo i Istočna Ilidža
    19h 32m
    0
  • "Vi idite, ja ostajem!" - Miloš Ćirković, posljednji heroj kosovske bitke
    1h 8m
    15
  • Opština Pale: Javni poziv zajednicama etažnih vlasnika
    16h 50m
    0
  • Istočno Novo Sarajevo: Besplatan prevoz za učenike i penzionere
    19h 55m
    0