U SŠC na Sokocu planiran upis 108, a u Rogatici 88 učenika

05.06.2024. 09:53
0
IZVOR: srna.rs

U sokolačkom Srednjoškolskom centru /SŠC/ "Vasilije Ostroški" u narednoj školskoj godini u prve razrede moći će da se upiše ukupno 108 učenika, a u SŠC "27. januar" u Rogatici 88 đaka, rekli su Srni u ove dvije obrazovne ustanove.

Prema riječima direktora SŠC na Sokocu Dejana Borovčanina, u školi na Sokocu biće formirana četiri odjeljenja prvih razreda i jedno u područnom odjeljenju na Han Pijesku.

U Gimnaziju opšteg smjera u školi na Sokocu planiran je upis 20 đaka, a po 24 đaka u Gimnaziju računarsko-informatičkog smjera, za zanimanje carinski tehničar i za zanimanje šumarski tehničar.

U Područnom odjeljenju na Han Pijesku u Gimnaziju opšteg smjera prema konkursu predviđen je upis 16 učenika.

U Srednjoškolskom centru "27. januar" u Rogatici u narednu školsku 2024/2025. moći će da se upiše ukupno 88 učenika u četiri planirana odjeljenja, rekao je Srni direktor ove ustanove Darko Jovičić.

Za upis u Gimnaziju opšteg smjera moći će da se opredijeli 20 đaka, koji će činiti jedno odjeljenje, dok je u jedno odjeljenje ekonomskih tehničara planiran upis 24 učenika.

U odjeljenje carinskih tehničara predviđen je upis 24 učenika, a u odjeljenje za zanimanje električar/elektroinstalater trećeg stepena složenosti ima mjesta za upis 20 đaka.

Prvi upisni rok traje od 17. do 28. juna, a drugi od 1. do 12. jula.

Komentari 0
Povezane vijesti
"Vidovdan fest 2025" ulazi u samu završnicu! "Vidovdan fest 2025" ulazi u samu završnicu!
Najviše interesovanja za medicinu, farmaciju, računarstvo i programiranje Najviše interesovanja za medicinu, farmaciju, računarstvo i programiranje
Kod Sokočanina pronađena bomba Kod Sokočanina pronađena bomba
Najčitanije
  • Još danas aktivan humanitarni broj 1412 za Vukašina iz Rudog – Budimo humani!
    10h 31m
    0
  • Kod Sokočanina pronađena bomba
    14h 43m
    3
  • ViK Istočno Sarajevo: Vanredno obavještenje
    12h 17m
    8
  • Lica osumnjičena za krivična djela „Oštećenje i oduzimanje tuđe stvari“
    13h 24m
    1
  • Tužilaštvo: Tijelo srpske povratnice Jele Pejić pronađeno nago, ali nije ubijena
    8h 0m
    2