U utorak otkrivanje spomenika dr Miodragu Laziću u Istočnoj Ilidži

04.01.2024. 21:21
1
IZVOR: katera.news

Opština Istočna Ilidža zajedno sa Boračkom organizacijom "Ilidžanski borac" obilježiće 9. januar, Dan Republike Srpske.

Prema programu obilježavanja, u 12.00 časova biće položeni vijenci na Vojničkom groblju "Novi Zejtinlik", a potom će u 14.30 časova delegacije položiti vijence u spomen-crkvi Svetog velikomučenika Dimitrija u Dobrinji. 

U 15.00 časova će na Šetalištu dr Miodrag Lazić biti organizovana centralna manifestacija - otkrivanje spomenika dr Miodragu Laziću. 

Doktor Lazić je ostavio neizbrisiv trag u cijeloj Republici Srpskoj. Četiri teške, ratne godine proveo je radeći kao hirurg u ratnoj bolnici "Žica" i od tada doktora Lazu i Ilidžance veže neraskidiva veza. Doktor Laza nas je zauvijek napustio 2020. godine, a Ilidžanci su još jednom pokazali da pamte svoje junake!

Iz ove opštine su pozvali sve stanovnike Istočnog Sarajeva i Republike Srpske da odaju počast svim herojima koji su stvarali Republiku Srpsku, da odaju počast velikom dr Miodragu Laziću.

Komentari 1
  • Generic placeholder image
    Goran 05.01.2024. 23:31
    Vjecnaja pamjat,slava ti hvala,srbski narod te ne smije zaboraviti moj doktore Lazo.
Povezane vijesti
Pet godina od smrti doktora Laze: Ilidžanci pamte svoje junake! Pet godina od smrti doktora Laze: Ilidžanci pamte svoje junake!
Sutra parastos za dr Miodraga Lazića – pet godina od smrti čuvenog dr Laze Sutra parastos za dr Miodraga Lazića – pet godina od smrti čuvenog dr Laze
Doktor Miodrag Lazić - anđeo spasa za Srbe preko Drine Doktor Miodrag Lazić - anđeo spasa za Srbe preko Drine
Najčitanije
  • Godišnjica smrti sarajevskih Romea i Julije
    18h 46m
    26
  • Sarajevo, grad koji je ubio ljubav...
    8h 46m
    4
  • Kada bi pacijenti iz Srpske mogli da prime vakcinu protiv raka
    16h 24m
    0
  • Sutra promocija knjige „Djeca koju nije volio svijet“ u Istočnoj Ilidži
    8h 58m
    0
  • Recept za pica-mafine
    8h 42m
    0