U znak sjećanja na logoraše veslali od Jasenovca do Beograda (FOTO)

21.09.2023. 13:50
0
IZVOR: srpskainfo.com

Banjalučki kajakaši Miroslav Soldat i Marko Lakić prešli su memorijalni put rijekom Savom od Jasenovca do Beograda, dug 520 kilometara.

Slika

Foto: srpskainfo.com/Ustupljena fotografija

Sutra će ih u znak podrške dočekati Beograđani svečanom regatom.

Slika

 Foto: srpskainfo.com/Ustupljena fotografija

Banjalučani su na nesvakidašnje putovanje krenuli 13. septembra ove godine. Memorijalni put posvećen je sjećanju na stradale logoraše u Drugom svjetskom ratu.

Komentari 0
Povezane vijesti
Dan kada je u Beograd stigao Muja (FOTO) Dan kada je u Beograd stigao Muja (FOTO)
U Crkvi Svetog Marka u Beogradu služen parastos Srbima stradalim u "Oluji" U Crkvi Svetog Marka u Beogradu služen parastos Srbima stradalim u "Oluji"
Časnom pojasu Presvete Bogorodice u Beogradu se poklonilo više od 1,1 milion ljudi Časnom pojasu Presvete Bogorodice u Beogradu se poklonilo više od 1,1 milion ljudi
Najčitanije
  • Smrtno stradalo lice u saobraćajnoj nesreći u Rogatici
    22h 9m
    0
  • Tri zemljotresa registrovana tokom noći na području Sarajeva
    23h 57m
    1
  • Godinama bez rotacije: Učitelji u školama Sarajevsko-romanijske regije traže pravedniji raspored rada
    18h 19m
    0
  • Miholjdan `72 na Ilidži
    21h 50m
    0
  • Pisma čitalaca: Povećana osnovica za vojne invalidnine, a korisniku stiglo tek 2,28 KM više
    22h 32m
    2