Učenici SŠC "Pale" i nastavnici u šetnji povodom Dana srpskog jedinstva (FOTO)

15.09.2022. 20:00
0
IZVOR: srna.rs

Učenici Srednjoškolskog centra "Pale" zajedno sa nastavnicima danas su u šetnji, koju su nazvali "Domovina se brani knjigom i pesmom o nebu", obilježili Dan srpskog jedinstva, slobode i nacionalne zastave, koje su se i zavijorile u među omladinom.

Učenica četvrtog razreda Gimnazije Anđela Vuković istakla da je zajedno sa drugaricama nosila platno koje ima svoje značenje, a da su tu i tri djevojke obučene u različite boje.

- Obučena u crno predstavlja stradanje i bol svake srpske žene, djevojka u bijelom predstavlja čednost i nevinost svake žene i crvena devojku predstavlja vatru u genima svake Srpkinje koja će uvijek naći poslednji atom snage da se izbori za ono do čega joj je istinski stalo u životu - rekla je Vukovićeva.

Vukovićeva kaže da ona predstavlja Kosovku devojku od koje je, kako smatra, potekla svaka Srpkinja.

Šetnja je organizovana od Sredonjškolskog centra prema Filozofskom fakultetu, pa ka Hramu Svetog arhangela Gavrila na Palama i do gradskog trga.

Učenik četvrtog razreda Srednjoškolskog centra Katarina Mandić rekla je novinarima da nose poruku da je jako važno očuvati srpsku zastavu, njene boje i da se svaki dan treba boriti za jedinstvo.

Vlade Republike Srpske i Srbije odlučile su da Dan srpskog jedinstva, slobode i nacionalne zastave zajednički praznuju 15. septembra. Na ovaj dan je 1918. godine počeo proboj Solunskog fronta.

  • Slika
  • Slika
  • Slika

Foto: srna.rs

Komentari 0
Povezane vijesti
Srednjoškolci žele skraćenje časova na 35 minuta, prosvjetari oštro protiv Srednjoškolci žele skraćenje časova na 35 minuta, prosvjetari oštro protiv
Hodanje povoljno utiče na zdravlje mozga Hodanje povoljno utiče na zdravlje mozga
U Hramu Svetog Jovana Krstitelja u Čikagu obilježen Dan srpskog jedinstva U Hramu Svetog Jovana Krstitelja u Čikagu obilježen Dan srpskog jedinstva
Najčitanije
  • Jakna od antilopine kože
    9h 6m
    12
  • Godišnjica pogibije tinejdžerke heroja Lepe Radić
    20h 28m
    16
  • Žena iz pjesme Bijelog dugmeta zaista je postojala, bila je divna baka tužne starosti
    10h 1m
    27
  • Desanka Maksimović: Književna vila, pjesnikinja duše
    11h 15m
    34
  • Pretresi u Palama i još šest lokalnih zajednica u Srpskoj
    18h 8m
    1