Ugažen snijeg i poledica preko planinskih prevoja

30.11.2021. 19:49
0
IZVOR: Katera

Saobraćaj se u nižim predjelima Republike Srpske odvija po suvim i mjestimično vlažnim kolovozima, a zbog niskih temperatura skreće se pažnja na formiranje poledice na svim vlažnim lokalitetima.

U višim predjelima i preko planinskih prevoja na kolovozima mjestimično ima zaostalog snijega i poledice, pa vozačima se savjetuje maksimalno oprezna i sporija vožnja, te da na put ne kreću bez zimske opreme.

Takođe, skreće se pažnja i na učestale odrone  na svim dionicama u usjecima i pored kamenih kosina.

Na putevima na kojima se izvode sanacioni radovi, obavezno je poštovanje privremene saobraćajne signalizacije, koja reguliše saobraćaj.

Savjetuje se maksimalno oprezna vožnja, prilagođena stanju i uslovima na putu.

Komentari 0
Povezane vijesti
Zbog porasta temperature postoji opasnost od odrona Zbog porasta temperature postoji opasnost od odrona
Godišnjica ustaškog zločina u selu Gazivode kod Podgraba (FOTO) Godišnjica ustaškog zločina u selu Gazivode kod Podgraba (FOTO)
Obustavljen saobraćaj na putu Sarajevo-Foča zbog saobraćajne nezgode Obustavljen saobraćaj na putu Sarajevo-Foča zbog saobraćajne nezgode
Najčitanije
  • Leo, najmlađi logoraš iz Silosa
    7h 37m
    1
  • Zbog nesuglasica u saobraćaju fizički napadnut Sokočanin
    16h 9m
    1
  • Lukijan Mušicki - književnik i monah
    6h 26m
    0
  • Banka Poštanska štedionica a.d. Banja Luka otvorila filijalu u Istočnoj Ilidži (FOTO)
    12h 46m
    3
  • Obilježavanje Međunarodnog dana sjećanja na žrtve Holokausta
    16h 45m
    2