Uhapšen osumnjičeni za skrnavljenje spomen-ploče na Vracama

30.11.2021. 15:22
0
IZVOR: SRNA

Policija u Istočnom Sarajevu uhapsila je danas lice čiji su inicijali S.M. iz Vogošće, u Kantonu Sarajevo, zbog sumnje da je oštetilo spomen-ploču na Vracama u opštini Istočno Novo Sarajevo.

Lice S.M. uhapšeno je zbog osnovane sumnje da je 17. novembra počinilo krivično djelo oštećenje i oduzimanje tuđe stvari, saopšteno je iz Policijske uprave Istočno Sarajevo.

U toku je dokumentovanje predmeta, nakon čega će protiv S.M. Okružnom javnom tužilaštvu u Istočnom Sarajevu biti dostavljen izvještaj o krivičnom djelu.

Boračka organizacija Istočnog Novog Sarajeva je 2014. godine postavila spomen-ploču na Vracama u znak sjećanja na vojnu smotru koju je na tom mjestu u maju 1992. godine izvršio general Ratko Mladić.

Komentari 0
Povezane vijesti
Istočno Novo Sarajevo: Veliki odziv u akciji dobrovoljnog davanja krvi Istočno Novo Sarajevo: Veliki odziv u akciji dobrovoljnog davanja krvi
Spasovdanska litija u četvrtak u Istočnom Novom Sarajevu Spasovdanska litija u četvrtak u Istočnom Novom Sarajevu
Održana sjednica Foruma za bezbjednost u Istočnom Novom Sarajevu Održana sjednica Foruma za bezbjednost u Istočnom Novom Sarajevu
Najčitanije
  • Sarajevo, grad koji je ubio ljubav...
    7h 28m
    18
  • Godišnjica smrti sarajevskih Romea i Julije
    20h 18m
    29
  • Godišnjica smrti Dobrice Ćosića
    20h 1m
    0
  • Preminuo muškarac koji je ubio punicu i teško ranio suprugu
    11h 41m
    0
  • Preminula žena koju je jutros ranio suprug
    8h 13m
    0