Uhapšen pomagač teroriste Fatona Hajrizija

21.07.2024. 09:08
0
IZVOR: srna.rs

Policija samoproglašenog Kosova uhapsila je osobu iz Srbice za koju se sumnja da je pomagala u bjekstvu iz zatvora albanskom teroristi Fatonu Hajriziju, koji je ubio policajca kod Loznice, prenose prištinski mediji na albanskom jeziku.

Iz policije samoproglašenog Kosova je saopšteno da je obavljen razgovor sa osumnjičenim i da mu je određeno zadržavanje do 48 sati.

- Uprava za istraživanje organizovanog kriminala i teških zločina izvršila je uviđaj u vezi sa bjekstvom koje se dogodilo prije nekoliko dana u Kazneno-popravnom centru u Smrekonici. Nakon sprovedenih istražnih radnji, na razgovor je pozvan muškarac koji se sumnjiči da je pomagao osumnjičenom nakon bjekstva - saopšteno je iz policije.

Faton Hajrizi je 6. jula pobjegao iz Kazneno-popravnog zavoda u Smrekonici i to je bilo njegovo deveto bjekstvo iz zatvora.

Pripadnici MUP Srbije likvidirali su Hajrizija u petak u blizini Loznice, nakon što je u srijedu veče ubio pripadnika granične policije Nikolu Krsmanovića, a ranio njegovog kolegu Vjekoslava Ilića.

Hajziri je pucao na pripadnike policije, nakon čega je likvidiran.

Komentari 0
Povezane vijesti
Sjećanje na ubijenog inspektora Radenka Bašića Sjećanje na ubijenog inspektora Radenka Bašića
Sjećanje na stravičan zločin nad srpskom porodicom Zec Sjećanje na stravičan zločin nad srpskom porodicom Zec
Mehmed Vukalić osuđen na 42 godine zatvora za trostruko ubistvo Mehmed Vukalić osuđen na 42 godine zatvora za trostruko ubistvo
Najčitanije
  • Paljanin uhapšen zbog nanošenja tjelesnih povreda
    16h 21m
    2
  • Prikupljena finansijska sredstva – Milija Mumović ide u Tursku
    12h 24m
    1
  • Istočno Sarajevo: Nema organizovanog dočeka na otvorenom
    17h 29m
    2
  • Osposobiti djecu za život kada roditelja više ne bude
    14h 41m
    0
  • Javni poziv za statiranje u filmu "Linija"
    14h 42m
    0