Uhapšena tri lica zbog vrijeđanja Srba

04.07.2023. 20:26
0
IZVOR: srna.rs

Tri lica uhapšena su u Podgorici zbog vrijeđanja Srba na nacionalnoj osnovni na video-snimku objavljenom na društvenim mrežama, saopšteno je iz Uprave policije Crne Gore.

Uhapšena su lica čiji su inicijali I.G. /26/, F.S. /21/ i D.G. /22/ koja je podgorička policija, postupajući na osnovu objave na društvenim mrežama, u kratkom roku identifikovala i dovela u službene prostorije.

O svemu su obaviješteni Osnovno i Više državno tužilaštvo u Podgorici, koji su se izjasnili da u radnjama ovih lica nema elemenata krivičnog djela za koje se gonjenje preduzima po službenoj dužnosti.

Hapšenje je izvršeno zbog prekršaja.

Portali u Podgorici ranije su objavili video u kojem se može čuti govor mržnje prema srpskom narodu.

Komentari 0
Povezane vijesti
Objavljena prva pravoslavna pjesma na holandskom jeziku (VIDEO) Objavljena prva pravoslavna pjesma na holandskom jeziku (VIDEO)
Vesna Medenica osuđena na godinu i devet mjeseci zatvora Vesna Medenica osuđena na godinu i devet mjeseci zatvora
Sjećanje na crnogorske regrute (28) koji su, braneći SFRJ, poginuli 1991/1992. Sjećanje na crnogorske regrute (28) koji su, braneći SFRJ, poginuli 1991/1992.
Najčitanije
  • Popis stanovništva iz 1883. godine parohija Rogatica, Sokolac, Glasinac, Goražda...
    18h 39m
    4
  • Kosovski vitez Miloš Ćirković: Na zgarištu ikona Svetog Alimpija Stolpnika
    23h 35m
    4
  • „Rade, sine, nemoj majke zaboravit...'“
    1h 56m
    2
  • Marica Spasić, hrabra Srpkinja koja je pomagala „Mladoj Bosni“ u borbi protiv okupatora
    12h 49m
    0
  • Potvrđena optužnica protiv Paljanina zbog trgovine drogom
    17h 38m
    0