Uhapšeno osam osoba zbog sumnje da su namještali utakmice u prvoj ligi FBiH

11.11.2019. 10:14
0
IZVOR: klix.ba

Pripadnici Državne agencije za istrage i zaštitu (SIPA) do sada su uhapsili osam osoba u akciji kodnog naziva "Var", a koja je usmjerena protiv više fudbalskih sudija zbog sumnje u namještanje utakmica.

Ovu informaciju potvrdio je za portal Klix portparol SIPA-e Luka Miladinović koji je rekao da se akcija koja je započeta rano jutros nastavlja.

Riječ je o akciji koju pripadnici SIPA-e provode prema naredbi Tužilaštva BiH i Suda BiH na širem području, a između ostalog u Orašju, Brčkom, Sarajevu i drugim mjestima.

Osumnjičene osobe se terete da su prekršile više članova Krivičnog zakona BiH, a na teret im se stavlja organizovani kriminal, zloupotreba položaja, primanje mita i drugih oblika koristi.

Pod lupom je najviše utakmica iz Prve lige FBiH iz sezone 2018/2019. Većinom se radi o sudijama s A liste Prve lige FBiH, a među osumnjičenima su Ilija Živković, Kenan Bajraktarević, Haris Poprženović, Edin Mujkić, Mirza Kazlagić, Marko Pejić, Josip Martinović i drugi.

Među osumnjičenima su, osim sudija, i druge osobe iz Fudbalskog saveza, među kojima su delegati, posmatrači i slično. Istragom su obuhvaćeni i Salem Prolić, Irfan Durić te Anto Bilješko.

Komentari 0
Povezane vijesti
Sportske boce iz Španije opasne za djecu, vratiti ih u "Aksu" Sportske boce iz Španije opasne za djecu, vratiti ih u "Aksu"
Predstavnički dom BiH 16. marta o ukidanju akciza na gorivo Predstavnički dom BiH 16. marta o ukidanju akciza na gorivo
Duge kolone na ulazu u BiH Duge kolone na ulazu u BiH
Najčitanije
  • Dan sjećanja na ubijenu i stradalu djecu Srpskog Sarajeva - poziv na molitvu
    21h 51m
    12
  • Kako se vojvoda Mišić suprotstavio kralju Aleksandru
    14h 45m
    62
  • Kako je nastajalo Istočno Sarajevo (III dio)
    16h 11m
    65
  • Stradanje sarajevskih ljekara – Grad u kojem je ubijena Hipokratova zakletva
    21h 49m
    5
  • Godišnjica smrti Dragana Nikolića
    14h 46m
    59